4. mai 1998 kell 22:00

Kohtunik Ants Lillele tingimisi vanglakaristus

Koos Lillega mõisteti süüdi ka endine Itecomi tegevdirektor Avo Kusma ja pearaamatupidaja Liina Kallavus, keda karistati tingimisi kolmeaastase vanglakaristusega. Lisaks võttis kohus Lillelt ja Kallavuselt kolmeks aastaks õiguse töötada raha liikumist korraldavatel ametikohtadel.

Kohus tuvastas, et Lille, Kusma ja Kallavus ehitasid endale ASi Itecom rahaga Trummi tänavale ridaelamuboksid, millega tekitati kaasaktsionäride teadmata ettevõttele ligi 2,2 mln kr kahju.

Avo Kusma loovutas oma ridaelamuboksi 1995. a Itecomile, mille tõttu suudeti tasuda 750 000kroonine võlg ASile Hackman Eesti. Kohus leidis, et kuritegu oli siiski lõpule viidud.

Kohus pidas tõendatuks ka Kusma ja Kallavuse süü maksupettuses. Nimelt olid nad 1995. a esitanud maksuametile valesid dokumente, arvestades ridaelamubokside ehitamisel tehtud kulutustelt käibemaksu ning näidates ettevõtte kahjumit bokside ehitamise arvel suuremana.

Kriminaalasi Itecomi endiste juhtide vastu algatati nende kaasaktsionäri, firma hilisema juhatuse esinaise Ülle Rajasalu avalduse põhjal.

Hetkel kuum