4. mai 1998 kell 22:00

Valeraha detektormarker

Tänapäeval on võimalik rahatähti järele teha äärmiselt täpselt. Enamik inimesi pole suutelised neid ehtsatest eristama.

Et säästa end sekeldustest ning materiaalsest kahjust, võib soetada endale valeraha avastamise aparaadi. Paljude võimaluste hulgast võib valida sellise, mis ultraviolettlambi abil võimaldab tuvastada turvajooniste jne olemasolu ja õigsuse rahatähtedel.

Kui valeraha avastamise aparaadid on tuttavad paljudele, siis väikesemõõtmeline (pikkus 12 cm, läbimõõt 1,7 cm) valeraha detektormarker on vähe tuntud.

Markeri unikaalne täitevedelik reageerib paberi koostises olevate ainetega ning annab värvimuutusega märku, kui tegemist on valerahaga.

Kui markeriga rahapaberile tehtud kriips või täpp muutub tumedaks, on kindlasti tegemist valerahaga. Ehtsale rahale marker jälge ei jäta.

Markerit on sobiv ka välisreisile kaasa võtta -- see on kasutatav ligi 200 maa, sealhulgas Eesti, Läti, Leedu ja Venemaa kupüüridel.

Ka saab sellega tuvastada USA dollarite ehtsust, mida valeraha aparaatide enamik ei võimalda.

Kõikidesse valeraha avastamise seadmetesse peab suhtuma põhimõttel: absoluutset garantiid ei anna neist ükski.

Valeraha detektormarker saab võltsingu avastada ainult siis, kui rahapaber pole õige.

Võrreldes elektri jõul töötava valeraha avastamise aparaadiga on detektor-markeri töö põhimõte lihtne. Oluline on, et temaga saab kontrollida ka Eesti naaberriikide rahatähti.

Marker on väike ja teda on lihtne kaasas kanda. Seetõttu saab markeriomanik kontrollida raha ka igapäevaste tehingute puhul.

Markeri laialdast kasutamist võimaldab ka tema madal hind.

Võimalikult pika kasutusaja huvides on vaja jälgida, et markeri kork alati kindlalt kinni oleks.

Hetkel kuum