10. mai 1998 kell 22:00

Goldman asutas juveeliettevõtete liidu

Goldmani ja kullaliidu vastuolude põhjuseks on kaks kardinaalselt erinevat arengukontseptsiooni, ütles Goldman Juveeli juhatuse esimees Indrek Tammeaid. Kullaliidu liikmeteks on Tammeaidi väitel konservatiivsed perefirmad, samas kui Goldman Juveel pürib börsil noteeritud avatud ettevõtte poole.

Kullaliidu eesotsas seisev ASi KN Projekt omanik Kaupo Nõlvak ütles, et ta ei võta Goldman Juveeli soovi jõuda tulevikus börsiettevõtete hulka kuigi tõsiselt. Nõlvaku sõnul ei puutu ka liikmete majandustegevus ja ärilised huvid kullaliidu huvivaldkonda.

Indrek Tammeaid väitis, et peale Goldman Juveeli kuulub juveeliettevõtete liitu veel kaks juveelifirmat, kuid keeldus nende nimesid avalikustamast.

Eesti suurim juveeliettevõte OÜ Juveel ei kuulu ei kullaliitu ega ka juveeliettevõtete liitu. Nõlvaku sõnul peab kullaliit praegu Juveeliga läbirääkimisi liitumise üle. Praeguse seisuga kuulub kullaliitu 16 juveelifirmat ning kolme ettevõtte ühinemisavaldus on läbivaatamisel.

Kaupo Nõlvak ütles, et kullaliit peaks ühendama juveelikauplusi ja -kodasid ning et samasugust litsentsi omavate pandimajade ja hambakliinikute huvid on suunatud sootuks mujale.

Goldman Juveeli aktsiakapital on praegu ligikaudu 1,5 miljonit krooni ning juunis-juulis on ettevõttel kavas korraldada suunatud emissioon aktsiakapitali suurendamiseks miljoni krooni võrra.

Indrek Tammeaidi väitel ulatub Goldman Juveeli turuosa Eestis juba 20 protsendi piirimaile, firma aastakäive on aga 15 miljoni krooni ringis.

Hetkel kuum