Saksamaalt sõidukit ostes kehtivad kindlad reeglid

15. mai 1998, 00:00

Saksamaalt on väga lihtne kasutatud autot osta, sest palju pakkumisi leiab kohalikest lehtedest nii üksikisikute kui ka firmade poolt.

Kindlasti tuleb meeles pidada, et sõidukit ostes tuleb igal juhul sõlmida kirjalik ostu-müügileping. Saksamaa autoklubi ADAC filiaalidest saab ostu-müügilepingu saksakeelseid blankette. Sealjuures tuleb lepingus näidata märge käibemaksu tagastamise kohta müüjale.

Ainult siis, kui väljaveetav sõiduk on varustatud ekspordi jaoks ettenähtud registreerimisnumbritega, antakse sõidukile välja tollideklaratsioon, mille kohaselt on võimalik käibemaksu tagasi arvestada.

Päritolu tõend

Euroopa Liit on mõnede Ida-Euroopa riikidega sõlminud kokkulepped, mis sätestab tollimaksude suurused või vabastab nendest maksudest hoopis. Sellekohase info saamiseks tuleb võtta ühendust oma riigi tolliametiga ja uurida, kas riigil on olemas selline kokkulepe Euroopa Liiduga.

Kui soovite kasutada maksusoodustusi, peab esitama tõendi, mis kinnitab, et ostetud sõiduk on pärit Euroopa Liidu liikmesriigist.

Üle 10 500 Saksa marga

Sel juhul on vajalik kaubadeklaratsioon EUR 1, mis on vaja täita kas kirjutusmasinaga või dokumentide täitmiseks ette nähtud pastapliiatsiga. Dokument peab olema varustatud käsitsi kirjutatud kuupäeva ja allkirjaga. Blanketi saab tolliametist või kaubandus-tööstuspalatist.

Alla 10 500 Saksa marga

Sel juhul piisab päritolu kinnitavast tõendist. Kas arvel või mõnel muul kaubadokumendil peab kindlasti figureerima järgmine tekst: «Der Ausführer (Ermächtigter Ausführer; Bewilligungs-Nr......) der Waren, auf die sich dieses Handelspapier bezieht, erklaert, dass diese Waren, soweit nicht anders angegeben, praeferenzbeguenstigte....... Ursprungswaren sind», st et isik, kes on volitatud kaupa, mille kohta on vormistatud antud dokument, välja vedama, kinnitab, et kaup on pärit...... ja kauba deklareerimisel on arvestatud vastavatel tingimustel arvestatud tollimakse.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing