20. mai 1998 kell 22:00

Kas ühinemise tingimusi tuleks muuta?

Selline vassimine ei ole kellelegi kasulik. Kui mul oleks pilt selge, siis võiks tingimuste kohta midagi öelda. Aga kui asi tehakse veel keerulisemaks, siis minule kui kõrvaltvaatajale tundub, et vassitakse veelgi rohkem. See ei tekita kummagi panga vastu usaldust. Ma siiralt usun, et ühinemisprotsess ei katke. Pank on ikkagi selline institutsioon, mis töötab usaldusega.

Kui ühinemine jääb katki, siis ma kunagi enam ei hakka Hansapanga aktsionäriks. Kõne alla tuleks mõni suvaline teine pank, aga igatahes mitte enam Hansapank.

See aga, et Hoiupank sellise black'itegi võimaldab Hansapangal hinda alla kaubelda ja selle koha pealt on nad väga andekad inimesed.

Kindlasti peaks ühinemine toimuma. Akt-siate suhe 63/37 ei ole tänasel hetkel ilmselt enam ratsionaalne Hansapanga aktsionärile. Arvan, et kogu süsteem tuleb uuesti läbi auditeerida ja pärast seda, kui on tegelik seis Hoiupangas selge, tuleb siin arvatavasti väike vaidlemise koht. Mulle tundub, et 37st jääb uus number Hoiupanga puhul väiksemaks.

Kindlasti on aga ühinemist mõlemale vaja. Ka Hansapangale, et olla turuliider. Kui asi uuesti pooleli jääb, siis mõlema panga väikeaktsionärid hakkavad juukseid katkuma.

Mis puudutab tingimusi, siis mina neid tagamaid väikeaktsionärina ei tea ja ma arvan seda, et need komisjonid, kes töötavad, leiavad optimaalse variandi, kuidas ühinemine läbi viia.

Ühinemine ise on aga igati tervitatav ja see küll ei tohiks katki jääda. Ühinemistingimuste osas usaldan ma juhatuste ja ühinemiskomisjonide poolt paika pandut.

Selles, et Hoiupanga aktsia hind kukub, ei näe me küll midagi halba ja sellest me küll ära ei ehmata. See on ajutine asjade käik.

Pankade ühinemisprotsess peaks jätkuma, sest teist korda üldsust petta oleks väga halb tegu. Need tingimused, mis töötati välja minu teada jaanuaris, ei saa täna enam kindlasti kõne alla tulla. Hoiupanga turuväärtus on ikkagi tugevalt langenud. Sõlmitud kokkulepped tuleb uuesti ümber vaadata.

Täna on aga raske suhet paika panna. Väga suures summas on üleval võimalik kahju. Veel ei ole võimalik uutes tingimustes kokku leppida.

Ma ei arva, et Hoiupanga maksumus oleks nulliks muutunud, küll aga on Hoiupank minu silmis teinud tõsist häbi kogu Eesti mainele. Nende väga agarate meeste tegutsemine enda huvide eesmärgil on tõsiselt kahjustanud väikeaktsionäride usaldust.

Minu usaldus Hoiupanga suhtes on viidud peaaegu nullini. On lubamatu, et sellised mehed satuvad panka juhtima.

Samuti on see selge märk, et pangajärelevalve on ebapiisav. Selliseid asju ei tohiks minu arvates juhtuda.

Hetkel kuum