Artikkel
 • Jaga lugu:
  Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine.

  Lühiuudised

  Illar Hallaste õigusbüroo on kokku kogunud 25 protsenti Hansatee põhiomaniku AS Infortar aktsiatest, et neid mõnele suurinvestorile müügiks pakkuda.
  «Pärast kuulutuste avaldamist on lisandunud veel üks aktsionär, kes soovib Infortari aktsiad müüa,» ütles Hallaste. «Praegu on koos täpselt 25 protsenti aktsiatest.»
  Hallaste sõnul on käinud aktsiate ostu vastu huvi tundmas ka mõned potentsiaalsed ostjad. BNS
  Kroonilaenude kaalutud keskmine aastaintress langes aprillis 0,89 protsendipunkti, moodustades kuu lõpus 12,94 protsenti.
  Tänavu nelja kuuga on kroonilaenude keskmine intress langenud üle viie protsendipunkti. BNS
  Eesti juhtivad autokütuse müüjad langetasid eile bensiini ja diislikütuse jaemüügihinda keskmiselt 10 sendi võrra liitri kohta.
  Eesti Statoili eeskujul langetasid eile pärastlõunal hindu ka Shell koos EK tanklaketiga ja Neste. Alexela langetab hindu ilmselt täna.
  Kütusefirmad põhjendavad hinna alandamist USA dollari kursi nõrgenemise ja kütuste maailmaturuhindade langemisega. BNS
  Tallinna börsile lisandub ilmselt aasta jooksul paarkümmend uut firmat ning börsiettevõtete arv kahekordistub, kirjutas Kauppalehti Tallinna börsi juhi Helo Meigase sõnadele viidates.
  Väikeste tööstus- ja teenindusfirmade kõrval tuleb börsile ka mõni suurfirma, neist tähtsaim on Eesti Telekom, mis peaks jõudma börsile aastavahetusel, tsiteeris Soome ajaleht Meigast. BNS
  Kaubandus-tööstuskoja esindajad nõustusid uuel aastal mootorsõiduki-, alkoholi- ja tubakaaktsiisi määrade tõstmisega, teatas rahandusministeeriumi pressiesindaja.
  Rahandusministeeriumi ja kaubandus-tööstuskoja esindajad arutasid eile ühisnõupidamisel sõiduautode erisoodustuste maksustamise ning aktsiisimäärade tõstmisega seotud probleeme.
  Sõiduautode erisoodustuste maksustamise osas fikseerisid pooled seisukohad, millest edaspidistel kohtumistel lähtuda. BNS
  ASi Estimpeks enamusaktsionär Beeta Invest ühineb Estimpeksiga aktsiakapitalide liitmise teel. 67,33 protsenti Estimpeksi aktsiaid jagatakse Beeta Investi omanike vahel.
  Liitumise tulemusel kaob Beeta Investi nimeline firma ja jääb alles Estimpeks, selgitas Estimpeksi juhataja Martin Siimer. Kahe firma ühinemine on Siimeri sõnul vajalik, sest nende sisuline majandustegevus kattub.
  Estimpeksi aktsiatest kuulub 32,67 protsenti riigile ja ülejäänud Beeta Investile. Beeta Investi aktsiatest kuulub ligi veerand selle nõukogu esimehele Paul Laasile. Ülejäänud aktsiad jagunevad mitme eraisiku vahel, kellest üks on Laasi vend.
  Estimpeksi riigiaktsiad on lülitatud selle aasta erastamisnimekirja, kuid aktsiaid haldav majandusministeerium on erastamisagentuuri korduvatele taotlustele vaatamata keeldunud algatamast nende riigivara nimekirjast väljaarvamist. BNS
  Läti suuruselt teine pank Unibanka sai eile Eesti Pangalt Tallinna esinduse avamise loa, ütles panga asepresident Zigurds Jeromanovs.
  Unibanka avab esinduse Tallinna maailmakaubanduskeskuses ning esialgse kava kohaselt peaks kontor tööd alustama juba kahe nädala pärast, ütles Jeromanovs. BNS
  Moe piiritusetehas otsib uusi võimalusi jätkata poolteist kuud tagasi seiskunud piirituse eksporti Kasahstani.
  «Pärast korralist remonti juuli keskel alustame kindlasti uuesti ekspordiga,» ütles ettevõtte juhatuse esimees Enno Harmipaik. «Kas endise vahendaja Leedu firma Beira abil või iseseisvalt.»
  Ekspordi seisakuga ettevõte Harmipaigu sõnul palju kahju ei kannata. «Eksport pole niikuinii suure tulususega, see on vajalik siseturul müüdava piirituse omahinna alandamiseks.» Moe tehas eksportis Kasahstani kuni 65 000 liitrit piiritust kuus.
  Moe piiritusetehase esimese kvartali realiseerimise netokäive oli 17,3 mln ja kasum 2,1 mln krooni. Ettevõte müüs siseturul 0,43 mln liitrit piiritust ja eksportis ligi miljon liitrit toodangut.
  Nii Moe kui ka Rakvere tehase eksport Kasahstani katkes aprilli keskel. Eksporti vahendanud Leedu firma Beira teatas, et Kasahstani partneri arusaamatuste tõttu sealse maksupolitseiga tuleb eksport peatada. BNS
  Riigikogu loakogu leidis eelmise nädala lõpul, et Innovatsioonipanga esindaja vandeadvokaat Viktor Kaasiku kohtuvigade parandamise avaldus on põhjendamata ega andnud sellele menetlusluba. See tähendab, et Innovatsioonipanga ja Eesti Panga vaidlus jätkub taas Tallinna halduskohtus.
  Vaidluse all on läinud aasta septembris tehtud Eesti Panga nõukogu otsus, millega tühistati Innovatsioonipanga tegevuslitsents. Kui Tallinna halduskohus pidas keskpanga nõukogu otsust seadusevastaseks, siis ringkonnakohus ja riigikohus asusid vastupidisele seisukohale. Ringkonnakohtu otsuse järgi asus tänavu aprillis asja taas arutama Tallinna halduskohus, kuid arutelu katkestati, sest Kaasik oli esitanud riigikohtule kohtuvigade parandamise avalduse. ÄP
  Eile õhtuse seisuga laekus Tallinna linnavalitsuse linnakantseleisse 14 avaldust Tallinna linnavarade ameti juhataja ametikohale.
  Tallinna linnavalitsuse personaliosakonna juhataja Tiiu Hurda sõnul võib osa avaldusi jõuda veel täna linnakantseleisse, kuigi avalduse esitamise viimane tähtaeg oli eile. Täna jõudvatel kirjadel peab olema eilne kuupäev, täpsustas Hurt.
  Hurt ütles, et kui kandidaatide seas leidub sobiv inimene linnavarade ameti juhi kohale, esitatakse kandidaat linnapeale kinnitamiseks juba järgmisel linnavalitsuse istungil. ÄP
  Turvafirma ESS eelmise aasta auditeeritud puhaskasum oli 8,5 mln krooni, mis on prognoositust 3 mln krooni vähem.
  ESSi juhataja Tarmo Keskküla sõnul on tagasihoidliku kasuminumbri põhjuseks konkurentsist tingitud hinnalangus turvateenuste turul ja firma strateegilised investeeringud Balti turul.
  ESSi konsolideeritud netokäive oli 177,3 mln krooni, millest ligi 98% ehk 171,5 mln krooni andsid Eesti tütarettevõtted. Läti tütarfirma käive oli 3,8 mln ja Leedu tütarfirmal 1,8 mln krooni.
  Valveteenuste osutamine moodustas kontserni käibest 72% ning turvaseadmete müük ja paigaldus 15,9%.
  Selle aasta turvateenuste divisjoni käibeks prognoosib ESS 225 mln krooni, millest 85% peaks tulema Eestist ja 10% Läti tütarettevõttelt. ÄP
  Täna kohtub Eesti-visiidil viibiv kõrgetasemeline Singapuri äridelegatsioon majandusminister Jaak Leimanniga. Eesti firmade esindajatega tutvumise käigus külastatakse ka mitmeid siinseid ettevõtteid.
  Eesti kaubandus-tööstuskoja kontaktürituste grupi juhataja Veste Valk ütles, et tänase visiidi pearõhk on kaubandus-tööstuskojas peetaval seminaril, kus meie kaubandus-tööstuskoja ning välisinvesteeringute agentuuri esindajad tutvustavad külalistele Eesti majanduskeskkonda ning arengut. Seminarile järgnevad Eesti ja Singapuri firmade esindajate otsekohtumised, mille käigus külastatakse mitmeid ettevõtteid, sh Tallinna Sadam ning Tolaram Groupile kuuluv tekstiilivabrik Baltex 2000.
  Delegatsiooni 15 firma koosseisus on ka Singapuri National Computer Board, kelle ülesanne on arendada riigi infotehnoloogiapoliitikat, ja JTC nõustamisfirma, kes on rajanud Singapuri tuntud tööstuspargi ja tegeleb ka sadamate arendamisega. ÄP
  Jaga lugu:
 • Hetkel kuum
Poliitmuda lendab mis kole, aga tegelikult pole katki midagi
Uue haigla ja raudtee rahastamisest taganemise otsust hinnates tuleb eristada kaht mõõdet – poliitilist ja sisulist, kirjutab Äripäev juhtkirjas.
Uue haigla ja raudtee rahastamisest taganemise otsust hinnates tuleb eristada kaht mõõdet – poliitilist ja sisulist, kirjutab Äripäev juhtkirjas.
Marek Kiisa nipid iduinvesteeringute valimiseks
Riskikapitalifondi Nordic Ninja kaasasutaja Marek Kiisa rääkis InvesteerimisFestivalil, et idufirmade puhul on kõige tähtsam asutaja suutlikkus rasketes olukordades toime tulla ja vajaduse korral suunda muuta.
Riskikapitalifondi Nordic Ninja kaasasutaja Marek Kiisa rääkis InvesteerimisFestivalil, et idufirmade puhul on kõige tähtsam asutaja suutlikkus rasketes olukordades toime tulla ja vajaduse korral suunda muuta.
Neinar Seli: mul on praegu täpselt samasugune tunne nagu 2008. aastal
Äripäeva Rikaste TOPi esiotsas figureeriv ja Eesti ärimaailma suurim otsustaja Neinar Seli praegu hoida kainet mõistust ja uskuda, et varsti läheb paremaks “Tark ei torma, see aeg tuleb üle elada,” ütleb Seli.
Äripäeva Rikaste TOPi esiotsas figureeriv ja Eesti ärimaailma suurim otsustaja Neinar Seli praegu hoida kainet mõistust ja uskuda, et varsti läheb paremaks “Tark ei torma, see aeg tuleb üle elada,” ütleb Seli.
Investeerimisplatvormi juht: rikkusest pole kasu, kui meil planeeti enam pole
“Kui me ühel hetkel oleme väga rikkad, aga meil pole enam planeeti, siis on sellest rikkusest väga vähe kasu,” ütles jätkusuutliku investeerimisplatvormi Grünfin juht ja asutaja Karin Nemec InvesteerimisFestivalil.
“Kui me ühel hetkel oleme väga rikkad, aga meil pole enam planeeti, siis on sellest rikkusest väga vähe kasu,” ütles jätkusuutliku investeerimisplatvormi Grünfin juht ja asutaja Karin Nemec InvesteerimisFestivalil.
Soomlastelt Mandatumi ostnud Invalda siseneb Eesti turule
Tänavu Sampo panga Mandatum kindlustuse Balti äride ostust teatanud Leedu varahaldur Invalda alustab pärast lubade saamist tänasest kindlustusäri Eestis, Lätis ja Leedus.
Tänavu Sampo panga Mandatum kindlustuse Balti äride ostust teatanud Leedu varahaldur Invalda alustab pärast lubade saamist tänasest kindlustusäri Eestis, Lätis ja Leedus.

Küpsised

Äripäev kasutab küpsiseid parima ajakirjandusliku teenuse, huvipakkuvama sisu ja hea kasutajakogemuse võimaldamiseks. Meie veebilehel on järgmist liiki küpsised: vajalikud-, statistika-, eelistuste- ja turunduse küpsiseid. Küpsiste kasutamise eesmärkide ja töötlemise aluse osas saad rohkem infot Meie Küpsiste Poliitikast. Vajutades „Luban kõik“ nõustud Küpsiste kasutamisega meie ja kolmandate osapoolte poolt Meie Küpsiste poliitikas ja käesolevas Küpsiste lahenduses toodud tingimustel. Vajutades „Muudan eelistusi“ saad oma eelistusi alati muuta ja täiendavalt infot erinevate Küpsiste kohta.

Loe lähemalt meie Privaatsus - ja Küpsisepoliitikast.