2. juuni 1998 kell 22:00

Eestlastel valmis Lätis uus autokeskus

Eestis Peugeot'sid müüva ASi Kommest Auto Läti tütarettevõte Lauva Auto avas eelmisel nädalal Riias uue Peugeot' autokeskuse. Lätisse ehitatud objektil rakendati alltöövõtjatena peamiselt Eesti firmasid. Ehituse peatöövõtjaks oli ASi EMV tütarfirma EMV Latvija.

Kommest Auto ja Lauva Auto nõukogu esimehe Toomas Rüütmanni hinnangul oleks samasuguse autokeskuse ehitamisel Eestisse -- näiteks Tallinna või Pärnusse -- pääsenud umbes 16 mln krooniga: «Lätis on ehituskulud kõrgemad kui Eestis. Seepärast tõime kõik materjalid kaasa ning kasutasime Eesti ehitajaid.»

Eesti ehitusfirma valikul sai otsustavaks aeg ja hind -- Rüütmanni sõnul ei saada Lätis kuidagi aru, et hoone on võimalik ka 4,5 kuuga valmis ehitada. Läti ehitajad küsisid kaheksa kuud ja viiendiku võrra kõrgemat hinda. Objekt valmiski eestlastest töödejuhatajate silma all, kohalikku tööjõudu kasutati lihttöödel.

Uues autokeskuses paiknevad autosalong, administratsiooniruumid ja teenindus. Esmakordselt Baltimaades rakendab Peugeot Riia keskuses ühe tunni kiirteenindust, samad põhimõtted on Rüütmanni kinnitusel kavas lähitulevikus ka Eestis kasutusele võtta.

Rüütmann sai Läti bürokraatiaga asjaajamisest kogemuse, millist ei soovita kellelegi. Keskuse valmimise saavutamiseks kasutatud nõksud jätab ta enda teada.

Autokaupmehed loodavad uue autokeskusega Lätis Peugeot'de müüki oluliselt elavdada. Kui mullu müüdi Lätis 104 Peugeot'd, siis tänavu on see arv juba täis.

Hetkel kuum