16. juuli 1998 kell 22:00

Lühiuudised

Ametlikult kinnitamata andmetel võib Hoiupangas eelmisel nädalal ligi 11protsendilise osaluse omandanud Nord Holding OÜ taga olla Hansapank, Hansapank ise eitab seda.

Nord Holdingu juhataja ja Hansapanga riskide juhtimise osakonna jurist Joel Aasmäe ütles, et firma laenas Hoiupanga aktsiad kohustusega need hiljem laenuandjale võõrandada. Aasmäe ütles, et Nord Holding ei ole Hansapangaga seotud. Tehingu otstarvet ja lepingu pooli Aasmäe ei avaldanud.

Krediidiinfo andmete järgi otsustades on OÜ Nord Holding tavaline riiulifirma, mil majandustegevus puudub.

Depositooriumi andmetel omab OÜ Nord Holding 10,75 protsenti Hoiupanga aktsiatest.

Hoiupanga endine jurist Marcel Vichmanni ütles Eesti Päevalehele, et Hansapank ostis kõik need aktsiad, mis Hoiupank repode likvideerimisel maha müüs. BNS

Mullu mais farmaatsiatehase aktsia hinnalangusest 1,03 miljonit krooni kahju saanud investor Andrus Rand kaebab järgmisel nädalal ettevõtte valeinfo andmise eest kohtusse ja nõuab hüvitust.

«Hindan võitu väga tõenäoliseks,» ütles investorit esindava õigusbüroo omanik Illar Hallaste. «Kuigi tegu on pretsedendiga, on Eesti seadusandlus meie poolel,» väitis Hallaste. BNS

Erastamisagentuuri teabeosakond teatas, et Narva ja Läänemaa elektrivõrkude erastamiseks laekus eilseks palju pakkumusi, kuid täpsemaid kommentaare agentuur ei anna.

Praegu puhkusel viibiv erastamisagentuuri peadirektor Väino Sarnet on varem välistanud, et agentuur eelistab sama investorit nii Narva kui Läänemaa elektrivõrkude erastamisel.

Agentuuri teabeosakonnast teatati, et pakkujate hulgas oli investoreid, kes tegid oma pakkumuse mõlema elektrivõrgu erastamiseks.

ASi Eesti Energia alluvusse kuuluvad elektri jaotusvõrkude firmad jäävad loomulikeks monopolideks. Parima pakkumuse teinud firmad selguvad septembriks. ÄP

Aktsiaseltsi ESS Grupp aktsionärid kiitsid eile heaks turvafirma EVK Grupi enamusaktsiate ostu 45,6 miljoni krooni eest.

Aktsionäride koosolekul oli esindatud 63,4% omanike häältest ning investeering leidis üksmeelse toetuse, ütles ESS Grupi avalike suhete juhi Indrek Lindsalu.

ESS ostis EVK Grupi 25. juunil 2,1 miljoni krooni eest seniselt enamusaktsiate omanikult Hoiupanga Investeeringutelt ning võttis üle kohustusi 43,5 miljoni krooni eest. 34% EVK Grupi aktsiatest kuulub turvafirmale Akropol A. ÄP

Hansapank teenis tänavu kuue kuuga konsolideerimata andmeil 171 miljonit krooni puhaskasumit, mis on 16,4 miljonit krooni vähem kui mullu samal ajal.

Juunis teenis Hansapank konsolideerimata andmeil 6,1 miljonit krooni puhaskasumit. BNS

Hetkel kuum