23. juuli 1998 kell 22:00

Paberihunt hoiab saladust

Testitavatest paberipurus-tajatest vastavad kaks kolmandale salastatuse astmele ja üks teisele.

Viieastmelisel salastatuse skaalal tähendab number viis suurimat salastatust, mille korral lõigatakse paberihunti sisestatavad lehed kõige väiksemateks tükkideks.

Paberihunt Dahle 20092 jätab pärast purustamist alles paberitükid suurusega 56 mm² ja Intimus 250 CC kaks korda suuremad tükid. Kolmas purustaja EBA Plus lõikab paberi kuue millimeetri laiusteks ribadeks.

Dahle töötleb enim pabereid korraga, sinna võib üheaegselt lasta kuni 9 lehte. Teised kaks paberihunti söövad ära 5--7 lehte. Peale paberi saavad paberipurustajad hakkama ka jäiga kile tükeldamisega. Märga paberit ei tohiks paberihunti panna, siis lähevad lõikehambad rooste.

Kuigi kõigi testitud masinate kohta on Äripäevas ilmunud hinnapakkumiste tabelites märgitud, et need võivad purustada ka klammerdajatega löödud kirjaklambreid, ütles Dahle't müüva firma konsultant, et kui masina rikke korral avastatakse paberijäätmete hulgast klambritükke, siis garantii katkeb. Samuti katkeb Dahle garantii, kui hunti on korraga topitud liiga palju pabereid.

Kasutusmugavuselt on testitud paberipurustajatest parem Intimus 250 CC, millel on uksega jäätmekast.

Teistel aparaatidel tuleb paberisodi kättesaamiseks tõsta mootoriosa prügikastilt. Samuti on Intimusel ja ka Dahlel fotosilm, mis fikseerib paberi asetamise sööteavasse. EBA Plus käivitub nupule vajutamisel.

EBA eeliseks on tema väike kaal, teised testitud paberihundid kaalusid EBAst 4-5 korda rohkem.

Hetkel kuum