Külm suvi on kahandanud aktsiiside laekumist

19. august 1998, 00:00

«Õlleaktsiisi on laekunud vähem kui eelmisel aastal,» lausus Liiver. Tänavu on eelarvesse tulnud eelmisest aastast 10 protsenti vähem õlleaktsiisi. «Samas kangemate jookide pealt on rohkem aktsiisi laekunud kui eelmisel aastal, neid pruugitakse rohkem,» lisas Liiver.

Liiveri sõnul on ka tubakaaktsiisi tänavu vähem laekunud. Viimase põhjuseks pidas ta asjaolu, et aktsiisimaks on tõusnud ja tarbimine seetõttu vähenenud. Liiveri kinnitusel on mootorikütuse aktsiisi laekunud eelarvesse enam-vähem sama palju kui eelmisel aastal samal ajal.

Liiver ütles, et riigieelarvele ei tähenda aktsiisi väiksem laekumine, et midagi hullu on lahti. «Aasta lõpu poole peaks laekumine taastuma,» sõnas Liiver.

«Ma arvan, et asi läheb paremaks; meil töötab ka maksupetturluse komisjon,» märkis Liiver. Ta lisas, et hädaabinõuna on eelarve katmisel olemas ka riigi kassatagavara.

Riigieelarvesse on selleks aastaks planeeritud aktsiisilaekumisi ligi 2,92 miljardit krooni, millest 177,5 miljonit krooni peab laekuma õlleaktsiisina ja 627,9 miljonit krooni tubakaaktsiisina. Seitsme kuuga on riigieelarvesse tulnud 1,43 miljardit krooni aktsiisimaksudest, seejuures õlleaktsiisi 108,6 miljonit krooni ja tubakaaktsiisi 259,3 miljonit krooni.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing