20. august 1998 kell 22:00

Jaapanlased hoiavad pinget

Jaapani jeen liikus kolmapäeval ja neljapäeval viimase kolme nädala kõrgeimatel tasemetel. Jaapani «verbaalse interventsiooni» taktika on end taas õigustanud. Viimase hoobi närvilisele turule andis eile rahandusmi-nisteeriumi kõrge ametnik Haruhiko Kuroda, öeldes, et trend on küll muutunud, kuid jeen peab veelgi tugevnema ning sel eesmärgil on tugiostud vältimatud. Osa analüütikuid täheldas, et psühholoogiline surve ongi turusituatsiooni pööranud jaapanlaste kasuks ning turg on interventsiooni läbiviimiseks soodne. Teised on veendunud, et interventsiooni mõju saab olla vaid lühiajaline, sest USA ja Jaapani fundamentaalsed majandusnäitajad pööravad turu taas jeeni vastu. Praegu on aga suur osa maaklereid äraootaval positsioonil, soovimata võtta liiga riskantseid positsioone olgu siis jeeni poolt või vastu.

Bundesbank jättis intressimäärad muutmata, samuti kui Föderaalreserv. Dollar, mis nädala algul taas marga vastu tugevnes, liikus seejärel suhteliselt kitsas vahemikus 1,794 marga (14,352 krooni) ümber. Ärevus Vene sündmuste edasise arengu suhtes püsib, kusjuures erilise huviga oodatakse GKOde suhtes langetatavat otsust, mille langetamise Vene valitsus kolmapäevalt esmaspäevale lükkas, tekitades finantsringkondades uut ärevust. Analüütikute arvates peaks nimetatud avaldus igal juhul marka tugevdavalt mõjuma.

Muudest valuutadest tugevnes Briti nael tänu ootamatult palju kasvanud rahapakkumisele, ehkki taandus õhtuks päevastelt tippudelt.

Hetkel kuum