25. august 1998 kell 22:00

Majandusministeeriumil ebaõnnestus krundi müük

Uue muusikaakadeemia vastas paiknevale krundile Rävala puiestee 19 alustas sotsiaalministeerium diagnostikahoone ehitamist. Praegu on 3500ruutmeetrisest krundist pool algstaadiumis vundamendi all ja ülejäänu vaba.

1995. aastal planeeris riik samale krundile äribüroohoone rajamist. Hoonesse pidid tulema hotelli-tüüpi toad riigikogu liikmetele. Projektiga Rävala Keskus tegeles RAS Eesti Maaehitusprojekt, valmis oli eskiisprojekt ja äriplaan, kuid realiseerimiseni rahanappuse tõttu ei jõutud. Tüki krundist võttis ära ka Tartu maantee läbimurre.

Piret Lilleväli majandusministeeriumist sõnas, et kinnistut soovitakse kindlasti müüa, enne kolmanda konkursi korraldamist vaadatakse üle alghind. Eksperthinnangud ei soovita hinda madalamale lasta, ministeerium otsustab lähiajal, kas oodatakse turu madalseisu saabumist või langetatakse hinda.

Kinnisvarabüroo Arco Vara juhatuse liige Tauno Muide ütles, et majandusministeeriumi poolt krundile määratud alghind on reaalne turuhind. Muide pidas pakkumuste laekumatajäämise põhjuseks seda, et pankadest laenusaamine on raskendatud ning äriplaanide puudumist konkreetse kinnistu suhtes.

Septembris müüakse enampakkumisel teinegi majandusministeeriumi kinnistu Rävala 6, kus praegu asub AS Tööstusprojekt, alghinnaga 53 miljonit krooni.

Hetkel kuum