14. september 1998 kell 22:00

Universaalne uksevalvur

ACI 6007 on iseseisev sõrmistikuga magnetkaardilugeja, mis on mõeldud läbipääsu tõkestamiseks ja /või valvesüsteemi juhtimiseks. Ukse avamiseks saab kasutada kas magnetkaarti, koodi või mõlemat korraga.

Seadme programmeerimine ja kaartide või koodide muutmine on teostatav otse sõrmistikult, 500kohalist sündmuste mälu on võimalik käsiprogrammaatori abil välja printida.

Seade on niiskus- ja vandaalikindel. Kui tekib vajadus rohkem kui ühe läbipääsu kontrollimiseks, saab kaardilugejaid ühendada ühtsesse süsteemi kas omavahel või eraldi kontrolleriga.

Selliseid magnetkaardilugejaid on väga sobiv kasutada ladude, kontorite ja muude ametiruumide sissepääsude valveks, kus sisenemine on lubatud ainult piiratud arvule töötajatele.

EKSPERTHINNANG Vesse Väino Joonson

TTÜ Arenduskeskus EAK

Mentor-projekti juht Sõrmistikuga magnetkaardilugeja ACI 6007 kuulub Aritechi hästiarendatud pääsujuhtimisseadmete gruppi ja on vajadusel kergesti laiendatav.

Märkimist väärib toote funktsionaalsus ning Eesti tingimustes vastuvõetava tasemega vandaali- ja niiskuskindlus. Välitingimustesse soovitatakse seade paigaldada muidugi koos vihmakaitsega.

Toote hind on küllalt kõrge, liitub ju sellele veel toiteseadme, ukse asendi magnetkontakti ning tootja pakutud ülesannete täitmiseks vajaliku käsiprogrammaatori hind.

Magnetraja veidi ebahariliku kodeerimisviisi tõttu on arukas osta ka magnetkaardid Aritechilt.

Hetkel kuum