23. september 1998 kell 22:00

EVEA Panga nõukogu valis Preatoni pakkumuse

«Panga nõukogu otsustas kutsuda kokku erakorralise aktsionäride koosoleku 3. oktoobril,» teatas EVEA Panga infoosakonna juht Gennadi Gramberg. Ta lisas, et aktsionäride koosoleku päevakorras on vaid üks punkt, panga aktsiakapitali suurendamine üle 60 protsendi võrra.

Ernesto Preatoni ütles eile, et tal pole EVEA Panga ostmise kohta praegu mingeid kommentaare. «Ma ei viibi praegu Eestis,» põhjendas ta telefonikõnes.

EVEA Panga suuraktsionäri, ERA Panga juhatuse esimees Jaak Kiiker leidis, et on positiivne, kui keegi tahab osta ära panga uusemissiooni. Kiiker lisas, et riigi kodanikuna ei meeldi talle, kui väliskapital Eesti pangandusse voolab. «Pangad on riigile tähtsad,» kinnitas ta.

Kiiker lisas, et tema hinnangul säilib ka Eesti kapitalil põhinev pangandus. Praeguseks on Eesti suurim kommertspank Hansapank valdavalt välisosanike käes, üle 50 protsendi aktsiatest omavad välisinvestorid ka Forekspangas.

Kiiker keeldus samas kommenteerimast, kas EVEA Pank ja ERA Pank võivad kunagi ühineda. «Selleteemalisi diskussioone pole toimunud, aga võib-olla homme toimub,» sõnas ta.

EVEA Panga aktsia hind oli eile Tallinna börsil 15,5 krooni. Teisipäeval sai EVEA Pank Ernesto Preatoni grupi ettevõtetelt ametliku pakkumuse EVEA Panga 12,5 miljoni aktsia ostmiseks nimiväärtusega 10 krooni aktsia eest.

Gennadi Gramberg ütles, et kuna Preatoni ettevõtete puhul on tegemist panga tulevase strateegilise investoriga, tuleb neile vastu tulla ja pank ei pea müüma aktsiaid tingimata nende turuhinnaga.

Pärast aktsiaemissiooni ostmist saavad Preatoniga seotud ettevõtted 62,5% EVEA Panga aktsiate omanikuks.

Hetkel kuum