23. september 1998 kell 22:00

Ühispank valib kahe kindlustusseltsi vahel

Ühispanga asepresident Janek Mäggi ütles, et kuna pankade ja kindlustusseltside ühinemise tulemusena on pangal tekkinud osalus eri seltsides, tuleb otsustada, milline kindlustusselts on pangale sobivaim ja perspektiivseim. «Kaalume kõiki võimalusi alates ühest seltsist väljumisest ja teise arendamisest kuni uue seltsi loomiseni,» sõnas Mäggi.

Täpsemaid kavatsusi keeldus Mäggi avaldamast.

Seesam Kindlustuse juhatuse esimees Toomas Abner ütles, et Ühispank on praegu sundseisus, sest ta rikub Seesami aktsionäride leppeid. «Seesami aktsionäride leping sisaldab konkurentsi keelu klauslit,» sõnas Abner. «Ühispangal on omandus nii Leksis kui Seesamis.»

Ühispank omandas osaluse Seesamis Põhja-Eesti Panga kaudu. Põhja-Eesti Pank ostis emissioonist ETAS Kindlustuse aktsiaid. Eelmisel aastal ühines ETAS Leksiga, millega Ühispank omandas osaluse ka Leksis.

Abner kinnitas, et Seesami teised osanikud Pohjola ja AIG on Ühispanga aktsiate võõrandamise korral huvitatud oma osaluse suurendamisest kindlustusseltsis.

Ühispanga turundusdirektor Jürgen Lamp ütles, et Ühispanga prioriteet kindlustuse arendamisel on kindlasti elukindlustus, mida saab pangasaalides teiste teenuste müügiga ühendada.

Varakindlustus on pangale pigem finantsinvesteering, väitis Lamp. «Tahame elu- ja pensionikindlustuses oma kontrolli alla saada vähemalt 80% kindlustusseltsist.»

Eesti Kindlustuse kindlustusdirektor Mihkel Uibopuu ütles, et Ühispanga väljumine Seesamist on loogilisem samm, sest Seesami aktsionärid pole panga domineeriva osalusega nõus.

Hetkel kuum