29. september 1998 kell 22:00

Vannitoas saab teha lihtsa ja vastupidava remondi

Niisketes ruumides on pindadele ja materjalidele vaja pöörata alati suurt tähelepanu, vannitubades ei püsi ükskõik mis. Pinnad peavad olema tugevad, et nad taluksid niiskust ja korduvat pesu. Ruumi õhupuhtuse pärast peavad pinnad vältima hallituse teket. Kui pinnad on tihedad, ei võta nad sisse mustust ja vett ning neid on kergem puhastada.

Vannitoas kasutatavad materjalid peavad olema kasutaja- ja keskkonnasõbralikud ning oleks hea, kui need tooted lubaksid kodu kerge vaevaga meeldivaks teha. Üheks selliseks võimaluseks on kasutada klaaskiudtapeeti, niiskusisolaatorit ja värvi. Sellise meetodiga saavutate kerge vaevaga meeldiva ja vastupidava pinna.

Vannitoa remondiks kasutatavad tooted (pahtel, liim, niiskustõke, värv) on kõik vesialuselised.

Selleks, et lõpptulemus oleks igati hea, peab aluspinna korralikult ette valmistama. Kõik vanad lahtised viimistluskihid (värv, tapeet) tuleb eemaldada. Pinnad saab täielikult puhtaks, kasutades selleks varem värvitud pindade pesemiseks mõeldud leeliselist pesuvahendit.

Kui pindadel esineb ebatasasusi, tuleb need pahteldada niiskuskindla pahtliga. Niiskuskindla pahtli tunneb ära peale vastavasisulise märkuse etiketil ka värvuse järgi -- tuntud ja oma tootele garantii andvad pahtlitootjad pigmenteerivad niiskuskindla pahtli sinakasroheliseks või sinakashalliks. Sellega võtab tootja endale vastutuse pahtli sobivuse eest niisketesse ruumidesse.

Pärast pahteldustöid ja lihvimist tuleb eemaldada lihvimisel tekkinud tolm, et ei tekiks probleeme nakkumisega klaaskiudtapeedi liimimisel.

Klaaskiudtapeete on kümnete mustritega. Soovitav on kasutada esimese sordi tapeeti, siis ei teki probleeme defektidega, mis võivad esineda teise sordi klaaskiudtapeedi mustris.

Liimimiseks kasuta niiskete ruumide seinakatte liimi. Liim kanda värvirulli või suure pintsliga seinale ning klaaskiudtapeet suruda hoolikalt tapeedilabida abil vastu seda. Liimi on pandud piisavalt, kui klaaskiudtapeet märgub ka pealispinnalt.

Klaaskiudtapeeti on sobiv värvida mitte varem kui ühe ööpäeva möödudes liimimisest. Enne värvimist tuleb pind töödelda niiskusisolaatoriga. Niiskusisolaatori veeaurutakistus on mitmekordne võrreldes pinnavärviga, mis peab ka ise olema tihedam kui tavalised värvid.

Soovitav on kasutada sellist niiskusisolaatorit, mis kuulub tootesarja, kus leidub ka sobiv pinnavärv niisketesse ja suure kulumiskoormusega ruumidesse. Pinnavärv peab taluma suurt niiskuskoormust ning korduvat pesemist. Värvi omaduste hulka peaks kuuluma ka hallitustõrje võime.

Erinevalt plaaditud pindadest ei ole sellisel viisil töödeldud seinal ühtegi vuugikohta, kust niiskus võiks tungida aluspinda. Kui tüdinetakse oma vanast vannitoast või du?iruumist, on seda kerge üle värvida. Nii võib seinte tooni muuta kasvõi igal aastal -- plaate vahetada pole hoopiski nii lihtne.

Hetkel kuum