USA investor passib ASi Tallinna Vesi rahastamisega

02. oktoober 1998, 00:00

Tallinna linnavalitsuse majandusnõunik Kaarel-Mati Halla ütles eile, et pärast eelmist kohtumist pole Atlantis Water endast rohkem märku andnud.

Halla ütles, et kuna Tallinna linnavolikogu pole võtnud vastu poliitilist otsust erakapitali kaasamise kohta ASi Tallinna Vesi, ei ole põhjust võimalikke investoreid tagant kiirustada.

Paar nädalat tagasi linnajuhtidega kohtudes pakkus Atlantis Wateri tegevdirektor Philip Dyk välja võimaluse investeerida vahetusvõlakirjadena ASi Tallinna Vesi 15--25 mln USA dollarit ehk 200--340 mln kr.

Paari nädala tagune kohtumine Atlantis Wateri esindajatega oli Tallinna linnavalitsusel selle fondiga esimene kontakt. «See oli üllatavalt töine ja tõsine huvi,» sõnas Halla. «Nad tulid konkreetselt selle projektiga seoses siia, et hakata tõsist koostööd tegema.»

Halla kinnitas, et peale Atlantis Wateri on veel mitu firmat näidanud üles huvi investeerida Tallinna veemajandusesse. «Nüüd oleks vaja linna volikogu otsust, et asjaga edasi minna,» sõnas Halla. Ta märkis, et mingi otsus tuleks hiljemalt selle aasta jooksul langetada.

Tallinna linnavalitsuse ettepaneku järgi tuleb seni täielikult linnale kuuluva ASi Tallinna Vesi aktsiakapitali laiendada miljardi kroonini ning võõrandada 33% aktsiatest mõnele finantsinvestorile.

Atlantis Wateril on veemajandusega seotud projekte üle maailma. Baltimaadesse, Venemaale ega kogu Ida-Euroopasse pole nad seni veel investeeringuid teinud.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing