8. oktoober 1998 kell 22:00

Lühiuudised välismaalt

Soomes ilmsiks tulnud pangakaardipettus on osutunud esialgu arvatust ulatuslikumaks ning võib olla seotud ka Eestiga, kirjutab Iltalehti. Lehe andmetel on võltsitud Soome pangakaartidega raha välja võetud ka Tallinna sularahaautomaatidest.

Kolmapäeval teatati Soome politseile umbes 60 võltsitud kaardist. Pettuse teel välja võetud summa ületas 200 000 Soome marka ehk 524 000 Eesti krooni.

Soomes on külmutatud umbes 600 pangakaarti, neist pooled Merita ja pooled Leonia ning kooperatiivpankade kaardid. STT-BNS

Ukraina rahvuspank otsustas likvideerida kuus ja võtta kontrolli alla neli panka. Likvideeritakse pangad Krõm-Jurt, Servis, Krõmkredit, Zorja, Zavodbank ja Ukrhart?oprombank.

Keskpanga kontrolli alla võeti Zahhidinvestbank, Donuglekombank, Azovbank ja Interkontbank ning võttis neilt osa pangaoperatsioonide teostamise litsentsi.

Keskpank põhjendas pankade sulgemist suurte riskide võtmise, tasakaalustamata laenupoliitika, pangareeglite rikkumise ning maksevõimetusega.

Ukrainas on 219 panka, neist vaid 185 on tegutsevad pangad. INTERFAX-BNS

Venemaa peaministri Jevgeni Primakovi korralduse kohaselt moodustatakse valitsuse juurde kriisivastaste meetmete väljatöötamiseks töörühm, mis peab oma programmi valitsusele esitama 20. oktoobriks.

Töörühma hakkab juhtima kommunistist esimene asepeaminister Juri Masljukov. Töörühma ülesandeks on koondada riiklike organisatsioonide esitatud ettepanekud üldiseks majandusprogrammiks ning panna paika prioriteedid. ETA

Leedu majandusanalüütikute hinnangul on riigis alanud deflatsiooniprotsess -- septembris langesid tarbijahinnad 0,4, augustis 0,6 ja juunis 0,5 protsenti. Juulis oli hinnatõus napp 0,2 protsenti.

Deflatsiooni on põhjustanud nafta hinna langus, sisseveetud tooraine odavnemine ja tugevnenud litt. Hinnalangusele aitas kaasa ka Vene kriis, sest ekspordimahtude vähenemisel on toiduained siseturul odavnenud.

Leedu keskpanga hinnangul tõstab hinnalangus valuutakomitee süsteemis eksportööride konkurentsivõimet ning suureneb ka hinnasurve impordile, mis omakorda peaks kahandama kõigis Balti riikides probleemset jooksevkonto puudujääki. BNS

Hetkel kuum