12. oktoober 1998 kell 22:00

Hüvitusfondi vale rahapaigutus võib viia juhtkonnavahetusele

Ühe usaldusväärse allika väitel on fondi nõukogu kaalunud juhatuse väljavahetamist, kuid konkreetsete otsusteni pole veel jõutud. Väljavahetamise ajendiks on fondi rahapaigutused.

Probleem tõstatus nõukogu laupäevasel koosolekul, kus arutati fondi esimese poolaasta auditeeritud tulemusi.

Hüvitusfondi (HF) avalike suhete juhi Andres Laisa väitel kuulub juhatuse väljavahetamine nõukogu kompetentsi. Nõukogu liikmed vastavalt sisemisele kokkuleppele sel teemal kommentaare ei anna.

Laisa väitel on fond ERA Pangast raha kättesaamisel arvestanud erinevate lahendustega. Kui pank lõpetab tegevuse, on fondi hoiused kaitstud esimese järjekorra hüpoteegiga. Peale selle hindame ERA Panga netoväärtust positiivseks, mis võimaldab likvideerimisprotsessi käigus klientidele deposiidid tagastada, märkis Laisk.

HF ja ERA Pank on koos aktsionärid ASis Werol Tehased.

Laisa kinnitusel on HF eri aegadel investeerinud enamikku Eesti pankadest deposiitide, võlakirjade ja aktsiatena. Praeguseks on aktsiate osa oluliselt vähenenud. «Muutunud majanduskeskkonnas oleme suunanud investeeringud usaldusväärsete välispankade pakutavasse,» lausus Laisk. «Viimati investeerisime MeritaNordbankeni võlakirjadesse.»

Laisa sõnul on HFi edaspidine investeerimisstrateegia veelgi konservatiivsem ja see puudutab ka rahapaigutusi väikepankadesse. Avalike suhete juhi kinnitusel jälgitakse tähelepanelikult ka olemasolevatest investeeringutest tulenevaid riske ja analüüsitakse kõiki riskide vähendamise võimalusi.

Hetkel kuum