2. november 1998 kell 22:00

Vanaisa pole parim asendus kallina tunduvale turvamehele

Kokkuhoiu ajal püüavad firmajuhid vähendada väljaminekuid turvalisusele, sest see ei puuduta tavaliselt ühtegi ettevõtte töötajat isiklikult.

Parima lahendusena tundub mõte asendada turvafirma turvamehed firma töötajate vanaisadega, kes öösiti niikuinii ei maga.

Näiliselt hoitakse uute töökohtade loomisega kokku hulk raha. Tasuks siiski lähemalt uurida, kas olukord on niisugune, kui esmamuljena paistab.

Esiteks -- juhul kui turvafirma käest ostetakse näiteks kolm turvamehe töökohta, mis on keskmise suuruse ettevõtte puhul täiesti tavaline, siis tähendab see seda, et kolm turvajat on kindlas headuses alati tööl.

Oma jõududega mehitades tähendaks see vähemalt 13liikmelist meeskonda. Seega on vaja palgata vähemalt 14 meest turvafirma kolme vastu.

Teiseks. Loobudes turvafirma teenusest, kaotatakse mõtlematult täiendav kahjukindlustus kõigi arvestatavate turvafirmade jaoks utilitaarse tegevuskahjukindlustuse näol.

Kolmandaks. Võttes tööle valvuri, luuakse seaduse silmis sisevalveteenistus, mille töötajal on õigus õnnetuse korral 2,5 kuni 5 aasta palga suurusele kompensatsioonile.

Neljandaks, unustatakse, et valvuri töö tahab juhtimist ning selleks tuleb palgata eraldi spetsialist või laiendada kellegi tööülesandeid, mis toob kaasa täiendava lisatasu maksmise või rahulolematu töötaja, kellel tuleb tasustamata tööd ja vastutust juurde.

Viiendaks ei õnnestu vallandada valvurit, kes suitsetab töökohal halvalõhnalisi sigarette või kellel puudub harjumus sokke vahetada. Ostetud teenuse puhul piisab ühest märkusest, tõenäoliselt selliseid probleeme ei esinegi.

Hetkel kuum