3. detsember 1998 kell 22:00

Nõustaja teenib Telekomi pealt 50 mln

Hansabank Marketsi investeerimispanganduse osakonna juhataja Taavi Lepmets ütles, et tõenäoliselt jääb Eesti Telekomi aktsiate erastamistasu 50 ja 100 miljoni krooni vahemikku.

Lepmetsa sõnul tugineb tema hinnang eeldustele, et Eesti Telekomi IPO kogumaht on ligikaudu 200 miljonit USA dollarit (2,8 miljardit krooni) ja erastamisnõustaja teenib umbes kaks protsenti IPO koguväärtusest.

Märtsis lõppenud Telekomi erastamisnõustaja konkursi võitis konsortsium, kuhu kuuluvad ABN AMRO Bank N.V. ja N.M. Rothschild & Sons Limited, kaasatud on Nomura International ja Ühispank.

Viimastel aastatel Euroopas toimunud tele-

kommunikatsiooniettevõtete erastamisel on nõustajate tasu ulatunud 2,5--3,5 protsendini tehingu maksumusest.

Teede- ja sideministeeriumi avalike suhete nõunik Tommy Biene ütles, et vastavalt kokkuleppele nõustajaga teenustasu suurust vähemalt esialgu ei avalikustata.

Järgmisel nädalal tutvustavad Eesti Telekomi avaliku müügi korraldajad ettevõtet analüütikutele. Biene ütles, et lisaks toimuvad enne müügi algust ka turu-uuringud, presentatsioonid meediale ja road-show.

Biene sõnul seab info avalikustamisele piirangud asjaolu, et Eesti Telekomi kontserni strateegiline investor Soome Sonera on börsiettevõte.

Pärast Eesti Telekomi IPOd ja kontserni restruktu-

reerimist sõlmitakse Biene sõnul aktsionäride leping, kus fikseeritakse firma strateegia.

Biene ütlusel fikseeritakse lepingus näiteks Eesti Telekomi kontserni strateegiliste partnerite osaluse võimalikku suurendamist puudutavad küsimused. Samuti hakkab leping käsitlema dividendipoliitikat.

Eesti Telekomi IPO korraldamist nõustavasse konsortsiumisse kuuluva N.M. Rothschild & Sons asedirektor Brian Epp märkis, et aktsionäride lepingus määratakse ettevõtte kasumi jagamise poliitika vastavalt finantstegevuse tulemustele. Kasumi olemasolul on Eesti Telekomil Eppi sõnul kavatsus siiski jätkata aktsionäridele dividendide maksmist.

Autor: BNS

Hetkel kuum