ÄP fototoimetus • 16. detsember 1998 kell 22:00

Läänemaa maatükk müüdi oksjonil alghinnast 80 korda kallimalt

Lääne maavalitsuse majandusosakonna juhataja Harri Erman ütles, et Ridala vallas asuva 3,2 hektari suuruse Saare maaüksuse alghind oli 2800 EVP-krooni ning oksjoni lõpuks tõusis maatüki hind 220 000 EVP-kroonini.

Ermani sõnul asub maatükk mere ääres ning see on kindlasti üheks hinnatõusu põhjuseks. Maareformiseaduse järgi on ostjal õigus maatüki eest tasuda EVP-kroonides ning kasutada järelmaksu võimalust.

Eilsel maaoksjonil oli kokku müügis kolmteist maatükki. Nendest kolm müüdi alghinnast kallimalt. Müümata jäi kolm maatükki.

Eelmisel oksjonil sai Haapsalu Tagalahes asuva Suur-Roograhu saare omanikuks siseminister Olari Taal. Taal maksis 4,2 hektari suuruse nn linnusitasaare eest 50 000 krooni. Olari Taal rajab Läänemaale esimest eralooduskaitseala ning ta on maad kokku ostnud juba ligi viissada hektarit.

Olari Taali esindaja, Haapsalu kinnisvaramaakler Anti Kaljula ütles, et siseminister on looduskaitseala rajamiseks vajaminevad maatükid juba ära ostnud ning järele on jäänud vaid mõned üksikud huvipakkuvad siilud.

Autor: ÄP

Hetkel kuum