Reuters/Scanpix • 23. detsember 1998 kell 22:00

Kuuldused kergitasid aktsiat

Eile tõusis Volvo aktsiate hind 14%. Volvo ei soostunud neid kuuldusi kommenteerima. Rootsi ärileht Dagens Industri kirjutas eile autotööstusallikatele viidates, et Volvo peadirektor Leif Johansson kohtus möödunud nädalal mitu korda Fordi esindajatega. Ajalehe teatel katkesid kõnelused pühadeks ning jätkuvad jaanuaris. «Me ei kommenteeri,» ütles Volvo pressiesindaja Mats Edenbor.

Volvo aktsiate hind kerkis eile Stockholmi börsil 20,5 krooni ja jõudis 195,5 kroonini, olles varahommikul käinud 203 krooni tasemel.

Analüütikud on Fordi ja Volvo võimalikku ühinemisse seni skeptiliselt suhtunud, viidates motivatsiooni puudumisele. Volvo on korduvalt kinnitanud, et peab pidevalt läbirääkimisi koostöö üle paljude auto-

tööstusfirmadega, sest maailmas hoogu võttev autofirmade ühinemine sunnib arengut pingsalt jälgima.

Saksa autotootja BMW, keda samuti kahtlustatakse ühinemisläbirääkimiste pidamises Fordiga, teatas eile kategooriliselt, et mingeid läbirääkimisi praegu ei peeta.

«BMW ei pea ega kavatse alustada läbirääkimisi ühinemiseks või tiheda koostöö alustamiseks,» kinnitas firma nõukogu esimees Eberhard von Kuenheim ametlikus avalduses. Ka pole Quandti perekonnal, kelle käes on suur BMW aktsiapakk, kavas oma aktsiaid müüa.

BMW teatel on tänavu tarnitud autosid 3,4% rohkem kui mullu, tellimused on suurenenud 8% ja kasum kujuneb eelmise aasta omast suuremaks.

BMW aktsia on eelmise nädala reedest saadik tõusnud 14% seoses kuuldustega võimalikust ühinemisest Fordi või Volkswageniga.

Autor: REUTERS

Hetkel kuum