Siimannil kolm ärinõustajat

Valitsuse pressiesindaja Daniel Vaariku sõnul tuleb praegu paratamatult majandusele rohkem tähelepanu pöörata ja midagi kummalist kolmanda majandus-

nõuniku palkamises loetud kuud enne riigikogu valimisi ja uue valitsuse ametisse astumist pole. «Valmis saavad mitmed tähtsad valitsuse otsused, mida kaks aastat on ette valmistatud, ja nende elluviimine peab olema igati tagatud,» selgitab Vaarik.

Olulist majanduslikku spurti enne valimisi ei kavatse valitsus Vaariku väitel teha. «Seni on peaminister lihtsalt väga vähese hulga nõunikega läbi ajanud,» märgib ta. Nüüd olevat kuus 10 500 krooni teenivate nõunike kohad ka täis.

Varem Hoiupanga finantsturgude divisjoni juhtinud, Daiwa laenuga seotud Hoiupanga Töötajate ASi osaniku Heino Viigi valisid peaministri senised majandus-

nõunikud Aare Järvan ja Heido Vitsur ning Siimann kiitis nende valiku heaks. «Ega meil eriti teisi kandidaate polnudki,» tunnistab Järvan.

Peaministri nõuniku ametikoht on poliitilise iseloomuga ja seetõttu ei tule selle täitmiseks konkurssi korraldada.

Viigi kinnitusel on tal esimeste töönädalate jooksul palju tegemist olnud. Viigi üheks kindlaks ülesandeks on peaministrile iganädalase majandusülevaate koostamine.

Täpset vastust oma teiste tööülesannete kohta ei oska aga anda ei Viik ega ka teised nõunikud. Vitsur ja Järvan selgitavad, et väga raske on tõmmata konkreetseid piire nende ülesannete vahele. «Mina suhtlen ehk rohkem ettevõtjate ja Aare pangandus-

ringkondadega,» vaatab Vitsur küsivalt Järvani poole.

Kumbki kogenum nõunik ei usu, et Viigi meeskonda lülitumisega nende töökoormus väheneks. «Osa tema ülesannetest oli enne lihtsalt täitmata,» ütleb Vitsur.

Järvan lisab, et korra tuleb veel läbi töötada ka riigi majandusstrateegia aastateks 1999-2003.

Kindel töökoht on kolmel mehel kuni valimisteni. Mis edasi saab, seda otsustab uus valitsusjuht, gallupite järgi Siimann selleks saada ei pruugi.

Hetkel kuum