7. veebruar 1999 kell 22:00

Tööjõuturul on olukord muutunud

Alates eelmise aasta hilissügisest on paljudes valdkondades spetsialistide ja väiksemate firmade töötajate palgatõus peatunud. Samas on võtmepersoonide, eriti edukate, kogenud ja haritud juhtide ning kõrge kvalifikatsiooniga peaspetsialistide järele nõudmine suurenenud ning kõrge on ka neile pakutav töötasu.

Tunduvalt on vähenenud huvi keskmise tasemega raamatupidamis- ja finantsspetsialistide vastu. Neile pakutav palk pole viimasel ajal tõusnud, pigem on see isegi veidi langenud. Samas otsitakse aga kontsernide finantsjuhte, kes suudaksid firmade ühinemisel liita raamatupidamisskeemid. Teatud juhtudel ollakse vajalikele inimestele valmis maksma väga kõrget palka.

Eelmisel aastal oli märgata, et kõrgetele nõudmitele vastavate spetsialistide ja juhtide leidmiseks pöördutakse üha rohkem professionaalsete konsultatsioonifirmade poole. Teravnenud majandussituatsioonis ei riskita enam nii sageli langetada ise personalivaliku otsuseid, vaid tehakse seda koostöös konsultantidega.

Personaliotsingufirma Ariko ReServ palgapakkumuste aluseks on personaliotsingufirma kaudu töötajaid otsivate firmade poolt välja pakutud töötasud.

Autor: Igor Päss

Hetkel kuum