Andres Reimer • 9. veebruar 1999 kell 22:00

Liviko küsimus jäi otsustamata

Valitsus pidi eile arutama majandusminister Jaak Leimanni ettepanekut alustada Liviko erastamist enne alkoholikäitlemise seaduse vastuvõtmist, nagu kohustab Liviko erastamiskava. Ometi lükati eile selle küsimuse arutelu paari nädala võrra edasi.

Valitsuse pressiesindaja Daniel Vaarik ütles, et Liviko erastamiskava puudutava korralduse eelnõu esitaja Jaak Leimann võttis eelnõu ise tagasi, kuna Liviko erastamise küsimuses on selgumas mõned uued asjaolud.

Riigikogu arutab lähiajal alkoholikäitlemise seaduse eelnõu ja kui parlament selle lähipäevadel heaks kiidab, pole valitsuse otsusel mingit mõtet.

Liviko täpsed erastamistingimused selguvad pärast 3. märtsi, kui toimub erastamisagentuuri nõukogu koosolek. Erastamisagentuur on varem teatanud, et alkoholikäitlemise seaduse menetlemine Liviko erastamist ei sega.

Liviko suuruselt teine aktsionär riigi kõrval on Ühispank, kellele kuulub ligi 42 protsenti ettevõtte aktsiatest. Ühispanga asepresident Janek Mäggi teatas eile, et pank ei kavatse jääda Liviko strateegiliseks investoriks, vaid soovib aktsiate kallinedes neist kindlasti vabaneda.

Liviko erastamissoovi on ilmutanud Soome alkoholitootja Primalco ja AS ETFC Grupp, kellele kuulub viinatootja Winum-E. Liviko finantsdirektor Tiit Õim ütles, et Soome firma on tänaseks teatanud Liviko erastamisest loobumisest.

Primalcole kuulub Eestis alkoholitootja AS Ofelia, mis on rajanud oma moodsa tootmisettevõtte Tabasalusse.

Tiit Õim ütles, et Liviko tegevjuhtkond näeks ettevõtte erastajana mõnda suurt välismaist alkoholitootjat.

Õim märkis, et Liviko eelmise aasta kasum oli samas suurusjärgus 1997. aasta tulemusega ehk umbes 20 miljonit krooni. Ettevõte avaldab oma majandusnäitajad järgmisel nädalal.

Hetkel kuum