15 veebruar 1999

Kiviteri vara omanik võttis uue nime

Viru Keemia Grupp ASi kaheliikmelise juhatuse ühe liikmena töötav Jens Haug rääkis, et ASi Viroliine varad on nüüd Viru Keemia Grupi omanduses. Ettevõtet Viroliine tema sõnul enam ei ole.

Haug kinnitas, et ümber registreeriti vaid ettevõtte nimi.

Küsimusele, kes on praegu Kiviteri vara omaniku Viru Keemia Grupi omanik, vastas Haug, et firma omanik on üks välismaa investeerimisfirma. Firma nime keeldus ta ütlemast.

Äriregistri andmeil oli veel hiljuti ASi Viroliine ainuomanikuks firma Hansen & CO Ltd, mille esindajaks on advokaat Jüri Leppik.

Seda, kas Hansen & CO on ka Viru Keemia Grupi omanik, Jens Haug pikemalt ei kommenteerinud. «Muudatused toimusid ainult nimes ja kui Viroliine omanikuks on märgitud Hansen & CO, siis on see ka Viru Keemia Grupi omanik,» lausus ta vaid.

Viru Keemia Grupi nõukogus on Haugi sõnul kolm advokaati.

Küsimusele, millega Viru Keemia Grupp tegeleb, vastas Haug, et praegu tegeleb firma vaid varade rentimisega.

Viru Keemia Grupi pressiesindaja Ervin Soon mainis, et tänaseks peaks saama registreeritud ka Viru Keemia Gruppi kuuluvad äriühingud. Neid luuakse tema sõnul ühtekokku kümmekond.

Selle aasta 4. jaanuaril müüs Ühispank talle panditud Kiviteri tütarfirmade vara ASile Viroliine 103 miljoni krooni eest. Sama suur oli Ühispanga nõue Kiviteri vastu.

Viroliine tegelike omanike kohta ei ole seni informatsiooni laekunud. Teada on vaid, et firma esindaja on Kiviteri haldusdirektor Janek Parkman.

Kiviteri pankroti kuulutas kohus välja 5. veebruaril. Kuna peamiselt Kiviteri tütarfirmade vara müüdi Viroliinele, on Kiviteril endal vara vähe järele jäänud.

Kiviteri pankrotihaldur Arno Mägi rääkis möödunud nädala lõpus, et Kiviteri varad moodustuvad põhiliselt klientidelt saamata jäänud võlast, mille väärtus on varasematest hinnangutest oluliselt väiksem.

Varasema info kohaselt on Kiviteri varade maht 118 miljonit krooni ja kohustuste maht 434 miljonit krooni. Kiviteri suuremate võlausaldajate hulka kuuluvad AS Eesti Gaas, AS Eesti Põlevkivi ja Kiviteri töötajad.

Ettevõttes on umbes tuhat töötajat, kellest enamikuga tuleb tööleping pankrotihalduri sõnul lõpetada. «Kiviteri majandustegevus on täielikult peatunud,» tõdes Mägi.

Ühispanga nõudel 103 miljoni krooni eest ASile Viroliine müüdud Kiviteri vara tagasinõudmise võimaluse selgitamine võtab Mägi sõnul veel aega.

Ta lisas, et Kiviteri varaga on tehtud veel mitu tehingut, mida tuleb hinnata, ja selleks võib kuluda mitu kuud. Kiviteri eelmise aasta käive oli esialgseil andmail 650 miljonit krooni ja kahjum ca 60 miljonit krooni.

Autor: Raul Ranne

Hetkel kuum