18. veebruar 1999 kell 22:00

Ujumise mõnu sõltub teenindusest

«Unustasin omad koju ning olin kindel, et saan oma väikese lohakuse rahakoti abil parandada,» ütleb Nool Kalevi siseujula müügileti ääres seistes. «Ju ostetakse ujumispükse siit liiga harva,» leiab Nool põhjuse müügiartikli puudumisele ning ujuma tuleb minna sportpükstega.

Nool tunnistab, et ei käi sageli ujumas. Varem sai laagrites ikka iga päev ujutud, kuid nüüd on ujulasse sattumine juhuslik. «Kui pärast põlveoperatsiooni oli jala liigne koormamine keelatud, käisin Kalevi ujulas spetsiaalse vööga vees jooksmas,» räägib Nool.

Ujulasse pääset lunastades selgub, et me pole läbinud meditsiinilist kontrolli. Seletustest ei piisa -- varbavahede kontroll on kohustuslik kõigile.

Teiselt korruselt arsti või meditsiiniõdesid otsides räägib Nool, et viimati näitas ta arstile oma varbavahesid ligi viisteist aastat tagasi. Õnneks leiame vajaliku inimese kiiresti üles ega kaota eriti aega.

Istume, võtame kingad ja sokid jalast. Meie jalgadele heidetakse üle laua kiire pilk, maksame kumbki viis krooni, saame vastu läbivaatuse kaardi ning sissepääs ujulasse on vaba -- meie varbavahesid on taas vaja kontrollida kolme kuu pärast.

«Naljakas,» mõtiskleb Nool. «Ühel aastal on vaja, teisel mitte. Eelmisel aastal ei sunnitud mind meditsiiniruumi.» Kui on reeglid, siis olgu need paigas, arvab Nool.

Igal juhul tasub esimesel korral Kalevi siseujulat külastades rohkem aega varuda.

Riietusruumi astudes seirab meid vanemapoolne tülpinud näoga naine. «Aasta eest istus siin üks tige vanamees. Kui unustasid sisenedes välisjalatsid ära võtta, pistis kohe kõva häälega röökima,» meenutab Nool.

Du?iruumi poole pealt Nool kriitiline ei ole. Kõik on puhas, sisustust võiks veidi uuendada, ütleb rekordiomanik.

Kalevi siseujula on ainus Eestis, kus ühe raja pikkuseks on viiskümmend meetrit. Ülejäänud ujulates on rada poole lühem. Viiskümmend meetrit pole kakskümmend viis, jõuame Erki Noolega järeldusele pärast esimest kaht kiiret otsa. Pikas basseinis edasi-tagasi ujumine võtab üsna kiiresti võhmale.

«Vee temperatuur on ujumiseks sobiv, mitte liiga soe. Rahvast on radadel parasjagu, üksteist ei takistata,» märgib Nool.

«Oma põhifunktsiooni täidab Kalevi siseujula ideaalselt. Kõik muu on maitseküsimus: kas viriseda või mitte,» ütleb Nool pärast ujumist saunas istudes. Mõne ruumi sisustus vajab tema hinnangul uuendamist ja osa kohtade väljanägemine värskendamist. Sel põhjusel ei taha tippkümnevõistleja vaatluse all olnud sportimiskohale maksimumhinnet anda.

Samuti võiksid ujula töötajad Noole sõnul olla aktiivsemad ning anda külastajatele enne pääsme ostmist kasulikke soovitusi. Tasub teada, et kümne korra pääsme ostmine tuleb kokkuvõttes odavam, kui osta iga kord eraldi pilet.

«Kõik on suhteline,» vastab Nool küsimusele, kas 45 krooni oli ujumismõnude eest palju või vähe.

«Siin on odavam kui Pirital, kuid kaks kannu õlut maksab umbes sama raha. Igatahes annab ujumine parema enesetunde kui õlu,» on Erki Nool veendunud.

Kalevi siseujulas pakutavate teenuste hulka kuuluvad ujumine, saun, pesemisvõimalused ning need teenused on arvestatud piletihinna sisse. Ujula ruumides on olemas ka solaarium, juuksur, kosmeetik ja massöör.

Meditsiiniline läbivaatus on Kalevi siseujulas hädavajalik, sest tegemist on ainsa ujulaga, kus on ühe katuse all tipp- ja tervisesport. Puhtus ja turvalisus on esimesed meile esitatavad nõudmised. Oluline on, et enne või pärast tööd ujuma tulles saavad inimesed oma väärtasjad turvakappi jätta. Õhtuti on valves turvamees.

Hindade suure erinevuse puhul oleme arvestanud üldist elatustaset. Üliõpilased panime eraldi rea peale eraülikoolide tõttu. Palju on neid, kes töötavad tegelikult pankurina, aga taskus on ülikooli õpilaspilet.

Üsna paljud võtavad abonementkaardi, mis annab soodustust eelkõige õhtupooliti ujujatele. Kui kümne korra pääse maksab 440 krooni, siis õhtusel ajal Kalevi ujulat külastades ning üksikpiletit ostes läheb basseinis käimine maksma 600 krooni.

Kõige rahulikumad ajad on hommikuti, välja arvatud nädalalõpul, kui ujumiskooli õpilastel on treeningud. Reeglina on äripäevadel vähem rahvast kuni kella neljani ning taas pärast seitset. Vahepeal on ujula treeningrühmade päralt. Hommikuti töötab üks saun, õhtuti kaks.

Varbavahesid on võimalik kontrollida ka laua tagant püsti tõusmata.

Oma põhifunktsioni täidab Kalevi siseujula ideaalselt ära, ütleb Nool

Mõne ruumi sisustus vajab Kalevi siseujulas Noole hinnangul uuendamist.

Autor: Kristjan Kalkun

Hetkel kuum