22 veebruar 1999

Hansatee ei pääse börsile

Semperi sõnul jätkuvad Hansatee ja börsi vahel dialoog ning konsultatsioonid, kuid formaalselt Hansatee noteerimismenetlust käimas ei ole.

Semperi sõnul peatati noteerimismenetlus, sest Hansatee pole börsile esitanud noteerimise taotluseks vajalikke dokumentide täiskomplekti. Samuti on osa nõutud dokumente juba aegunud.

Hansatee esitas taotluse oma aktsiate noteerimiseks börsi põhinimekirjas juba 1998. aasta 18. mail. Börs nõudis seejärel uut lisainformatsiooni.

Hansatee on börsi töö suhtes pettunud. Võib-olla tuleks Tallinna börs laiali saata, kui see ei taha noteerida sellist kasumiga töötavat ettevõtet nagu Hansatee, ütles oktoobris Hansatee Grupi juhatuse esimees Enn Pant.

«Börs küsib meilt andmeid, mis kujutavad endast firma ärisaladust,» ütles Pant. «Teiseks küsitakse ka seda, millele ei ole Hansatee üldse võimeline vastama. Näiteks, mis saab edaspidi Tallinna--Stockholmi laevaliinist. Hansatee ei sõida ju sellel liinil.»

ASi Hansatee 1. septembril lõppenud majandusaasta kasumiks kujunes 1,672 miljardi kroonise käibe juures 77,78 miljonit krooni.

Autor: BNS

Hetkel kuum