22 veebruar 1999

Hansatee Rootsi laeval kukuvad kaubaveo hinnad

Poolteist aastat tagasi Eesti ja Rootsi vahelisse laevaühendusse Estline'iga sarnaste kaubaveo hindadega sekkunud Hansatee on tänaseks hinnad tunduvalt madalamale lasknud.

Kui 1997. aasta lõpus oli Hansatee ro-ro-laevaga võimalik täishaagisega autorong viia Paldiskist Kapellskäri 375 krooni võrra odavamalt kui Estline'i laevadega Tallinnast Stockholmi, siis nüüd on hinnavahe juba ca 4000 krooni.

Estline'i kõrgemat hinda kompenseerib asjaolu, et tema laevad kurseerivad pealinnade vahet, mis on eeldatavalt ka suure osa kauba sihtpunktid. Kapellskäri asub Stockholmist umbes kaheksakümne kilomeetri kaugusel.

Estline'il on ka sobivam sõiduaeg. Tema laevad väljuvad Eestist õhtul ja jõuavad kaubaga Rootsi hommikuks. Kaubaomanik ei kaota transpordiks ühtegi tööpäeva. Hansatee laev Kapella väljub Paldiskist hommikul ja jõuab Rootsi õhtul. Tõenäoliselt on siis juba raske korraldada tolliprotseduure, mistõttu tuleb kauba edasiliikumine lükata järgmise päeva hommikuks.

Rootsist Eestisse sõidavad mõlema laevafirma alused öösiti. Sealjuures väljub Hansatee laev Rootsist kolm tundi hiljem, kuid jõuab Eestisse kaks tundi varem.

Hetkel kuum