1 märts 1999

Kiviter lauskoondab töötajaid

«Praegu on töölepingud lõpetamisel enamikuga 1003 töötajast, kellel pankrotiotsuse hetkel töölepingud veel kehtisid,» ütles Kiviteri pankrotihaldur Arno Mägi. «Kiviteri jääb tööle kümmekond inimest, kes tegelevad ettevõtte vara arvestamise ja haldamisega.»

Mägi sõnul käivad läbirääkimised Kiviteri vara baasil moodustatud ettevõtetega ning on lootus, et koondatuist umbes 450 inimest leiab seal uue töökoha.

Mägi nentis, et tegemist on väga terava sotsiaalprobleemiga -- enne pankrotti koondas Kiviter, Ida-Viru suurimaid tööandjaid, 240 inimest. Peale selle on samas piirkonnas kalatööstuse Viru Rand pankroti tõttu töötuks jäänud tuhatkond inimest.

«Eelkõige tuleb kiiresti lahendada koondatavatele elatusvahendite leidmise küsimus ja leida raha Kiviterist saamata jäänud palkade ja koondamishüvitiste maksmiseks,» rääkis ta.

Kiviteri võlg töötajate ees on 15 miljonit krooni, millest 12,5 miljonit krooni tuleb kompenseerida riigil ja ülejäänu peab tulema pankrotivara müügist.

Mägi sõnul esitas ta rahandusministeeriumile taotluse eraldada 75 protsenti kompensatsioonirahast protsessi kiirendamiseks avansina.

«Ma loodan, et valitsus näitab probleemi lahendamiseks juba lähipäevil üles head tahet ja mõistmist,» ütles Mägi.

Ta lisas, et Kiviteri pankrotitoimkond teeb tihedat koostööd Ida-Viru maavanemaga ning tööd alustab taas tööhõiveprobleemide valitsuskomisjon.

Kohtla-Järve linnakohus kuulutas Kiviteri pankroti välja 5. veebruaril.

Võlausaldajate üldkoosoleku kuupäevaks määras kohus 5. märtsi.

Autor: BNS

Hetkel kuum