3. märts 1999 kell 22:00

Hubane veinilimpsimise koht

Pika tänava vinoteek startis 150 000 krooniga. Sinna hulka mahtus ka sisekujundus. Ometi veinisõpru jätkub.

Kaks aastat tagasi lähtusid omanikud Pikale tänavale vinoteeki püsti pannes ideest sisustada koht võimalikult ökonoomselt.

Tähelepanu keskpunkti jäeti vein, sisekujundus pandi seda toetama. Sisustamisele seadis omad raamid varem tehtud euroremont, mille tagajärgi näeb külastaja kõige selgemini lakke vaadates. See meenutab tavalist tänapäevast büroolage.

«Ei pea palju maailma nägema, teadmaks, et veine näidatakse vanas,» selgitab vinoteegi üks omanikest August Alop, kellele kuuluvad veel Veinipööning ja Pärnu linnas Vinoteek.

Põhimõttest, et ruum vana mulje jätaks, on ka Vinotheque'i juures kinni peetud. Mingit väga kindlat stiili omanikud 32kohalist veinisõprade kogunemiskohta kujundades ei järginud.

Kuigi maailmas leidub ka vinoteeke, kus kujundusele pannakse sama suurt rõhku kui veinile, jääb Pikal tänaval kuningaks siiski vein.

Idee iseenesest mulle meeldib, et ei pea sukelduma kuskile keldrisse. Aga sisekujundust seal pole, on dekoratsioon. Seepärast jätab koht mulje, nagu töötaks see seal ajutiselt. Põrand ja lagi meenutavad pigem bürood.

Taotletud on tõenäoliselt segadust. Aga mõnes kohas on selline segadus nii peenelt tehtud, et saad aru: see on sinu jaoks täpselt nii tehtud. Seal sellist tunnet ei teki.

Vinoteegi leidmisega on raskusi. Ma ei kujutanud ette, et selleks tuleb mul igast aknast sisse vaadata.

4 punkti

Siseneda vinoteeki on meeldiv: suur klaasiga uks ja sama tasapind tänavaga lausa kutsuvad.

Avara ruumi kujunduselementidena on kasutatud kõike: venisektsiooni, pronksskulptuure, sepisnipsasju, maale, veinikaste, ajakirju, raamatuid. Poodium-riiul saali keskel on praktiline, ent üle kuhjatud, ähvardades oma sisu laiali poetada.

Tundub, et avatus ja boheemlikkus ruumi interjööri kujundamisel on tahtlik, mis võib ka ühele veinibaarile täitsa kohane olla.

7 punkti

Enne nendes ruumides tegutsenud kaupluse euroremont on kujundusele ümber jäänud. See on aga rohke butafooria abiga hubaseks muudetud. Puit, sepised ja punutised sobivad sellesse interjööri suurepäraselt.

Õnneks ei kasutata ka poest jäänud laevalgustust. Laudadel on sepistatud küünlajalad ja stiililt sobivad valgustid on lakkegi tõmmatud.

Tore, et vinoteegis saab lugeda ka veinialast kirjandust ning kuulata rahulikku meeldivat muusikat. Aga aknad võiks puhtaks pesta.

7 punkti

Tohutu hulk pisiasju ruumis tunduvad juhuslikena, nagu oleks need sinna unustatud, aga tegelikult kuuluvad nad just sellesse paika.

Hetkel kuum