24. märts 1999 kell 22:00

Ühispanga ja A.O. Imbi kohtuasi lükkus edasi

Kohtuistung lükkus edasi Ühispanka esindava advokaadi Aare Raigi haigestumise tõttu, ütles advokaadibüroo esindaja.

A.O. Imbi taotleb kohtu kaudu Ühispangalt NSV Liidu Välismajanduspanka jäänud raha, mida koos intressidega on 52,4 miljonit krooni.

A.O. Imbi on arvestanud peale algse 3,26 miljoni dollari ehk 46,7 miljoni krooni suuruse nõude juurde 691 000 dollarit intresse.

Ühispank ei ole nõuet tunnistanud, leides, et A.O. Imbi peab selle välja nõudma riiklikult VEB-fondilt. A.O. Imbi on esinenud hagejana riikliku VEB-fondi vastu, millega ta on tõendanud, et peab end viimase kreeditoriks, ütles Ühispanga juriidilise osakonna juhataja Livia Toomik. Seega ei saa Ühispank olla A.O. Imbi nõudes kostjaks.

A.O. Imbi nõuab Ühispangalt 3,26 miljonit USA dollarit, mis oli deponeeritud NSV Liidu Välismajanduspanka ja mis tuli nõudena Ühispanka üle pärast Balti Ühispanga kadumist. A.O. Imbi omandas nõude ASilt Erkers, kelle kohus on otsustanud samuti protsessi kaasata. Veel kaasab kohus protsessi kolmanda isikuna VEB-fondi.

Võla tagasisaamise lootuses iseenda algatusel pankrotistunud A.O. Imbi nõuab kohtu teel Ühispangalt 46,7 miljonit tagasi juba teist korda.

Kahe aasta eest tegi A.O. Imbi samasuguse katse ja saavutas esimese astme kohtus endale soodsa lahenduse, ent loobus enne ringkonnakohtu istungit oma hagist.

Autor: BNS

Hetkel kuum