Kaido Einama • 6 aprill 1999

Arvutitootmine jõudis järele möödunud aasta tulemustele

Sel aastal iga kuuga laisalt tõusnud arvutitootmine jõudis märtsis järele eelmise aasta sama kuu tootmisnumbritele. Kui 1998. aastal nagu tavaliselt arvutitootmine enne kevadet stabiilselt langes, on sel aastal toimunud pidev tõus.

Arvestades lähenevat arvutimessi, peavad arvutitootjad sellist olukorda normaalseks või isegi heaks, sest tavaliselt on ostmine ikka messini edasi lükatud, kuna sealt saab firma soodustusi ja ka koju ostmiseks teevad suuremad tootjad allahindlust.

Osborne mainis oma märtsis toodetud arvutite seast eraldi ära 11 serverit, mis telliti kahe protsessoriga ja RAID tehnoloogiaga. Microlink eksportis 1125st Eestis toodetud arvutist 183, neist neli Soome. Vaatamata mitte just edukale ekspordile põhjanaabrite juurde saavutas Microlinki kontoriarvuti Essentia Soome suurima arvutiajakirja MikroPC testil esikoha ja pälvis «MikroPC Valinta» auhinna, edestades IBMi, Delli, Compaqit ja Hewlett Packardit. Võidu tagas parim hinna ja kvaliteedi suhe.

Pennu müüs märtsis 30% vähem arvuteid kui aasta tagasi, kuid see tulemus vastas prognoositule. Kolme kuuga on Pennu müünud 639 arvutit, mis on eelmise aastaga võrreldes poole vähem.

Hetkel kuum