22 aprill 1999

Peaminister Mart Laari endine nõunik Tiit Pruuli on astumas esimesi samme ärimaailmas. Pruuli eraisikutest äripartnerite ning Keila valla ja Harju maavalitsuse aktsiaselts Palport ihaldab endale Paldiski Lõunasadamat. Pruuli sõnul pole tegemist mingi Kuveidi finantseeringul põhineva projektiga, Muuga sadamale tahavad mehed küll konkurentsi pakkuda. Pruuli plaanib Paldiski-projekti kaasata ka Ämari lennuvälja.

Tänu rahandusministeeriumi ja kohalike omavalitsuste vahelisele konfliktile võib Eesti ilma jääda 38,4 miljoni dollari suurusest Maailmapanga energeetikalaenust, mis on mõeldud katlamajade kohalikule kütusele üleviimise finantseerimiseks. Tallinna Soojusvõrgu direktori Leonid Lipavski sõnul on konflikti põhjus ministeeriumi soov laenu pealt teenida. Maailmapanga antava laenu protsent on ca 7,4, ministeerium tahab aga tõsta all-laenu protsenti üle kümne.

ASi EMV direktori Enn Vaheri sõnul on viiendik Eesti ehituses töötavaid töölisi must tööjõud. Vähempakkumiskonkurssidel on hindade erinevusest selgelt näha, et osa firmasid kasutab hinna allalöömiseks ebaausaid nippe. Võimuorganid ei suuda rakendada sanktsioone, et tööandjaid korrale kutsuda.

USA asepresident Al Gore: Kuigi Eesti kaubandusbilanss pole veel positiivne, on ta seda siiski, sest olete maailmale hädavajalikud -- Eesti ekspordib maailmale lootust.

Hetkel kuum