Apananski on leidnud kolm võimalikku rahastajat

Eile hommikul Viinist läbirääkimistelt saabunud AB Kindlustuse Grupi nõukogu esimees Leonid Apananski ütles, et Maakri tänava hoonesse kavandatava Ramada hotelli projekti rahastamiseks peetakse läbirääkimisi Euroopa rekonstruktsiooni- ja arengupanga (EBRD) ning Erste Bank der Oesterreichischen Sparkassen AGga (Erste Bank) Austriast ning Hansapangaga.

«Kuna ASA Kindlustus ja AB Elukindlustus on Maakri tänavale kõrghoonet ehitava Maakri Ehituse võlausaldajad, siis teeme omalt poolt kõik selleks, et hoone ehitus lõpule viia ja Maakri Ehituse pankrotti vältida,» lausus ta.

AB Kindlustuse Grupi seltsid on märkinud Maakri Ehituse võlakirju 18 miljoni krooni ulatuses, andnud ehitamiseks kolmandate firmade kaudu hüpoteeklaene ning garanteerinud 16,2 miljoni kroonise võla Maakri Ehituse pankrotihagi esitanud SRV Drasseri ees. Apananski sõnul on AB Kindlustuse Grupi seltsidel Maakri Ehituse pankrotimenetluse korral lootus oma võlga tagasi saada väike ja ehitusfirmal SRV Drasser peaaegu nullilähedane.

Hotelli ehitamise kõrval on Maakri tänava projekti jätkamise teine alternatiiv maja büroohoonena välja rentida. Büroopindade osas on Apananski sõnul Tallinna kinnisvaraturul ülepakkumine, mis on toonud kaasa rendihindade kukkumise. Pealegi ei paku praegu hoonest potentsiaalselt huvitatud rentnikud renditulude laekumise pikaajalisi garantiisid, kuigi hoone kohandamiseks rentnike vajadustele vastavaks tuleb teha lisakulutusi.

Ramada operaatoriks kaasamisega garanteeritakse seevastu hoone omanikele ja võlausaldajatele 15 aastaks laekumised, rääkis Apananski. Ramada osaleb tema sõnul ka ise hotelli rahastamises ning võtab seega osa riske enda kanda.

Hansapanga laenudirektor Aivar Rehe keeldus kommenteerimast küsimust, kas Hansapank peab AB Kindlustuse Grupiga Maakri ehituse rahastamise üle läbirääkimisi. «Me oleme avatud turg ja igaüks võib tulla oma probleemidega finantseerimise osas -- küsimus tekib, kas seda klassifitseerida läbirääkimisteks või informatsiooni vahetamiseks,» lausus ta. «Ma ei saa nendele küsimustele vastata.»

Kuna Maakri Ehitus ja SRV Drasser esmaspäeval kohtus pankrotimenetluse algatamise vältimiseks kokkulepet ei saavutanud, langetab kohus otsuse 7. juunil. Suurimaks Maakri Ehituse võlausaldajaks on Ühispank, kelle nõue ulatub praeguseks 130 miljoni kroonini. Maakri Ehitusel on ettevõtte ajutise pankrotihalduri Veli Kraavi kinnitusel vara umbes 100 miljoni krooni eest ja kohustusi 150 miljoni krooni eest.

Hetkel kuum