9. juuni 1999 kell 22:00

Eesti Korteriühistute Liit ja poliitika

Paljude lugejate poolt kõrgelt hinnatud Eesti äriväljaanne Äripäev ilmutas 2. juunil 1999. a artikli pealkirja all, mis paratamatult tõmbab endale tähelepanu -- «Eesti korteriühistute liit astub poliitikasse».

Artikli pealkiri on aga lugejat mõnevõrra eksitav. Tõsi on see, nagu ka Äripäev märgib, et kavatseme aktiivsemalt sekkuda elamupoliitikasse, ent paraku on elamupoliitika ja poliitika vahe väga suur. Need kaks mõistet on erinevad nii oma kaalult kui ka tähenduselt.

Pressikonverentsil rõhutasin ma mitu korda just seda asjaolu, et Eesti Korteriühistute Liit (EKÜL) ei püri poliitikasse.

EKÜL mittetulunduslikke organisatsioone ühendava liiduna järgib kõrvalejätmatult kolme rahvusvaheliselt tunnustatud põhiprintsiipi:

-- olla liikmete hüvanguks töötav kasumit mittetaotlev organisatsioon;

-- olla poliitikasse mittesekkuv ja poliitiliselt sõltumatu organisatsioon;

-- olla majanduslikult sõltumatu organisatsioon.

Arusaadav on, et kõikide ülaltoodud printsiipide elluviimine võib praegust majandussituatsiooni ja ühiskonna arengut jälgides tunduda võimatu, aga püüdlema peab.

EKÜLil ei ole ka tulevikus plaanis hakata poliitiliseks organisatsiooniks, sest meie liikmete huvid on majanduslikud ja meie liikmed ise on äärmiselt kirju sotsiaalse ning poliitilise kuuluvusega -- on keskmise, väikese ja suurema sissetulekuga inimesi; on rohelisi, siniseid ja punaseid; on keskerakondlasi, maaerakondlasi, reformierakondlasi...

EKÜL näeb oma rolli ühiskonnas kolmanda sektori edendajana. Ühiskond vajab tasakaalustavat jõudu, kes teeks seda, mida riigil hetkel pole võimalik teha ja millest erasektor pole huvitatud.

Lugupidamisega ja edaspidist meeldivat koostööd soovides

Hetkel kuum