14. juuni 1999 kell 22:00

ASA Kindlustus ootab investorilt lõplikku pakkumist

ASA Kindlustuse juhtkond koos omanike esindajatega on pikka aega pidanud läbirääkimisi mitme lääne investoriga osaluse müügi üle, ütles ASA Kindlustuse juhatuse esimees Sergei Net?ajev.

Tema sõnul on läbirääkimised ühte rahvusvahelisse investeerimisfirmasse kuuluva kindlustusseltsiga jõudnud staadiumisse, kus on kokku lepitud, et investor teeb lõpliku pakkumise enne ASA Kindlustuse aktsionäride üldkoosolekut.

Net?ajev märkis, et sellest asjaolust lähtudes taotleski ASA Kindlustus kindlustusinspektsioonilt ajapikendust oma reservide ümberpaigutamiseks.

ASA Kindlustuse aktsiamüügi üheks tingimuseks on seltsi tehniliste reservide viimine vastavusse kehtivate seadustega, mis tähendab, et investoril tuleb välja osta ASA Kindlustuse valduses olevad ASi Maakri Ehitus võlakirjad.

Pankrotistunud Maakri Ehitus seadis ASA Kindlustuse ja AB Elukindlustuse kasuks teise järjekorra hüpoteegi 44 miljoni krooni ulatuses.

Hüpoteegi tagatisel ostis ASA Kindlustus 8,8 miljoni krooni eest ASi Maakri Ehitus võlakirju ja andis laenu 1,5 miljoni dollari (22,4 miljoni krooni) ulatuses teisele ettevõttele.

Lisaks käendas ASA Kindlustus Maakri Ehitust Ühispanga ees 10 miljoni krooni ulatuses.

Net?ajevi sõnul kaebab Maakri Ehitus Tallinna linnakohtu poolt tehtud pankrotiotsuse edasi, samas aga jätkab AB Kindlustuse Grupp läbirääkimisi Ühispangaga Maakri Ehituse büroohoone projekti arendamise perspektiivide üle.

Net?ajev kinnitas, et AB Kindlustuse Grupp peab läbirääkimisi ka EBRD, teiste pankade ning Ramada Hotels Internationaliga Maakri tänava hoone ehituse refinantseerimiseks ja lõpetamiseks Ramada hotellide ketti kuuluva hotellina.

Autor: BNS

Hetkel kuum