29. juuli 1999 kell 22:00

Lähiajal võib seiskuda põlevkivi kaevandamine, sest RE-l Eesti Põlevkivi ei ole vajalikul hulgal lõhkeainet. Kuna ettevõte on alates aprillist töötanud kahjumiga, ei ole lõhkeaine ostmiseks raha jätkunud.

Kütusefirmade hinnangul jäi riigil eelmisel aastal illegaalselt sisse toodud kütuse tõttu makse saamata 80--100 miljonit krooni, illegaalse kütuse osa turul hinnatakse kolmandikule.

Eesti Õliliit saatis peaminister Mart Laarile kirja ettepanekutega olukorra parandamiseks. Õliliidu arvamusel tuleb määratleda piiripunktid, kust kütust võib sisse vedada, rajada laborid, kus saaks kontrollida kütuse kvaliteeti, ja kinnitada idapiir.

Kuna kaubandussidemed Venemaaga on uute tollitariifide kehtestamise tõttu märgatavalt halvenenud, siis 1994. aasta esimese poolaasta tööstuse kogutoodangu mahu kasv kujuneb madalamaks kui prognoositud. Kõige rohkem kannatab toiduainetööstus -- liha- ja piimatoodete tootmine on esimeses kvartalis võrreldes mulluse esimese kvartaliga kahanenud 44,9%.

Tallinna eelarve väljaviimine Sotsiaalpangast on Eesti ühe suurema kommertspanga viinud taas kriisiseisu. Eesti Pank, rahandusministeerium ja kommertspangad otsivad paaniliselt lahendust riigieelarve summade väljaviimisega pangas talvel alanud kriisile, sest see võib halvavalt mõjuda kogu pangandussüsteemile. Vastuvõetavat abistamiskava pole aga leitud.

Hetkel kuum