Toomas Truuverk • 8. august 1999 kell 22:00

Optiva Pank äratas aktsiaturu

Ootamatult elavnenud kauplemine pangandussektori aktsiatega viis reedel Tallinna börsi päevakäibe 18,23 miljoni kroonini, mis on viimase kuu aja kõrgeim tulemus.

Ühe suuremahulise tehingu toel, kus omanikku vahetas korraga 230 000 aktsiat koguväärtusega 5,98 mln krooni, tõusis enimkaubelduks reedel Ühispanga aktsia. Kokku registreeriti Ühispanga aktsiaga siiski vaid 14 tehingut, mis näitab, et laiemapinnalist huvi aktsia vastu siiski ei valitsenud. Tehingute arvult edestasid Ühispanga aktsiat nii Optiva Panga (38 tehingut) kui Hansapanga (35) aktsia.

Enim tähelepanu pakubki hetkel Optiva Panga aktsia, mis läbis reedel teist päeva järjest suurima tõusu. Kui neljapäevast 4,4%list tõusu võis pidada juhuslikuks välgatuseks, siis reedel järgnenud +8,96% annab põhjust juba tõsisemaks ringivaatamiseks.

Endiselt pole avaldatud ühtegi kiiret tõusu seletada võivat teadet. Ka kaubeldavad kogused, mis on küll varasemaga võrreldes tublisti kasvanud, pole siiski nii suured, et aktsia hinda tavaoludes sedavõrd mõjutada. Visalt liikuvad sahinad Optiva Panga müümisest on muutnud turu väga volatiilseks ja kartuses rongist maha jääda liigutavad maaklerid noteeringuid väiksemategi tehingukorralduste puhul.

Eesti Panga infoosakonna asejuhataja Kaja Kell ütles Reutersile, et ei kinnita ega lükka ümber kuuldusi, et tehing Optiva Panga müümiseks on sõlmimisel, lisades, et Eesti Pank ei kommenteeri turul levivaid kuulujutte.

Optiva Panga aktsia lõpetas reedel börsi sulgudes 11,55 kroonil, kerkides päevaga ligi 9%. Viimati oli Optiva aktsia hind nii kõrgel möödunud aasta oktoobri alguses.

Hetkel kuum