Toomas Truuverk • 16. august 1999 kell 22:00

Pangad ei suutnud üllatada

Eilset börsipäeva Tallinnas ilmestas pankade juulikuu tulemuste ootus, mis hoidis turgu hommikupoolikul pinges ja surus ÄP indeksi lõunaks 326 punktile (reedeõhtuse sulgemistasemega võrreldes -1,7%).

Pärastlõunal turg küll õige pisut kosus, kuid pankade tulemused, mis vastasid laias laastus ootustele, ei rahuldanud sellegi poolest investoreid. Turg oli pankade stabiilsete tulemuste (Hansapank ca 40 mln kr, Ühispank ca 10 mln kr ja Optiva Pank 1--2 mln kr) jätkumiseks valmis, ometi oodatakse juba mõnda aega kasumites kvalitatiivset hüpet. Kõik see muudab turu järgnevatel päevadel närviliseks ja oodata võib veel mõningast likviidsemate aktsiate hindade langust.

Pangaaktsiad juhtisid eile langusse teisedki põhinimekirja aktsiad ja ka ÄP indeksi, mis lõpetas börsi sulgemisel 1,41protsendiga miinuspoolel, 326,99 punktil. Vaid Kaubamaja jäi kauplemishuvi puudusel nulli. Kukkujate edetabelit juhtisid 4,3 ja 2,3%ga Optiva Panga ja Ühispanga aktsia.

Eile avaldas Ühispank lisaks kuutulemustele ka oma konsolideeritud poolaastaaruanded -- grupi kasum oli 44,9 mln krooni. Märkimist väärib, et kui Hansapanga grupis tootsid tütarettevõtted suure osa kasumist, siis Ühispanga grupi puhul oli tütarettevõtete tulem 17,5 miljoniga miinuses. Sellest liisingtegevus omakorda andis 7,6 miljonit kr (Hansa Capitali kasum oli mäletatavasti 95,4 mln kr). Ka firma siseselt ei olda rahul Ühisliisingu tegevusega, seda näitab kasvõi fakt, et organisatsiooni efektiivsemaks muutmiseks ja turupositsiooni tugevdamiseks otsitakse Ühisliisingule uut võimekat tegevjuhti.

Hetkel kuum