Erik Samel • 29. august 1999 kell 22:00

Lasnamäel jälgitakse dollari kurssi

Hiljutine dollari kursi tugevnemine tõi kaasa müüjatepoolse surve hindade tõusule, kuid kuna pakkumine ületas nõudlust, jäi hinnatase sel suvel peaaegu muutumatuks.

Võrreldes eelmise aasta suvega on Lasnamäe korteriturg vaatamata kuumadele ilmadele mõnevõrra aktiivsem.

Pindi Kinnisvara maakleri Georgi Zaitsevi sõnul on lihtsustunud laenutingimused soodustanud Lasnamäel ostuhuvi suuremate korterite vastu. Senisest lihtsam on uut omanikku leida remonditud korterite müüjatel.

Tõnisson Kinnisvara maakleri Tõnis Veereti sõnul oli kuni viimaste nädalateni väiksemate korterite osas ülepakkumine, mis jahedamate ilmade saabudes on vähenema hakanud.

Endiselt on kõige populaarsem Paasiku ja Katleri tänava piirkond, kuid samas seisukorras korterite hinnad on selles kandis Lasnamäe teiste piirkondadega võrreldes vaid veidi kõrgemad. Katleri piirkonna korterite müügihind on sageli küll tunduvalt kõrgem kui Lasnamäe teistes osades, kuid selle põhjuseks on sealsete korterite parem seisukord.

Kõige nõutumad on kahetoalised läbi maja ulatuvad korterid viiekorruselistes majades. Nende hind on Georgi Zaitsevi hinnangul peaaegu sama kui kolme- ja neljatoalistel korteritel, heas seisukorras korteri hind ületab 200 000 krooni piiri. Kehvema planeeringuga ja remontimata kahetoalist korterit on võimalik osta märksa odavamalt, isegi 120 000 kr eest.

Maaklerid märgivad, et viimastel aastatel on seoses korteriühistute moodustamisega paranenud paljude Lasnamäe majade trepikodade ja ümbruse heakord.

Hetkel kuum