Kaja Koovit • 14. september 1999 kell 22:00

Börs lähiajal Norexiga ei ühine

«Rootsil ja Taanil läks aega kaks aastat, ühinemissoovi avaldanud Norral läheb esialgsete eelduste kohaselt 1,5 aastat ja ma arvan, et ka meil ei läheks vähem aega,» rääkis Tiivas.

Tiivas kinnitas, et otsust Norexiga ühinemiseks ei ole veel langetatud. Seni on läbirääkimisi peetud börside juhtkondade tasandil, nüüd viiakse alternatiivid ja ettepanekud otsustamiseks omanike ehk börsi nõukogude ette, lisas ta.

Otsus Norexiga ühineda tähendaks täiesti uut lähenemist börsi olemusele ja rollile, reeglite ühtlustamist, muudatusi seadusandluses ja uusi tehnoloogilisi lahendusi, märkis Tiivas.

Tema sõnul on üks oluline aspekt, kas ühinemisega kaasnevad kulutused on meile jõukohased. Peame analüüsima, kas ühinemisest tulenev kasu oleks kaasnevatest kulutustest suurem, lausus Tiivas. «Me ei taha, et ühinemisest tulev positiivne efekt oleks väiksem kui võimalikust börsitasude tõstmisest tulenev negatiivne efekt,» lausus börsi juht.

Rootsi börsi omanik OM Gruppen teatas esmaspäeval uudisteagentuurile Reuters, et on teinud Balti börsidele ettepaneku ühineda Stockholmi ja Kopenhaageni börsidega Norexi süsteemi kaudu. OM Gruppeni juht Per Larsson lausus, et Eesti, Läti ja Leedu börsidele tehti Norexiga ühinemise ettepanek, kuid kuidas see toimub, on veel otsustamata.

Hetkel kuum