27. september 1999 kell 22:00

Kaks Estonian Airi ekskassiiri tunnistasid suurriisumist

Üle viie miljoni kroonist riisumist tunnistasid seitsmest kohtualusest kassiirid Enda (28) ja Inge (25), ütles Tallinna linnakohtu sekretär.

Osaliselt tunnistas oma süüd kassiir Irina (36).

Süüd eitasid täielikult lennufirma endine pearaamatupidaja Valentina (42) ning kassiirid Maarika (26), Elo-Liis (25) ja Anu (27).

Istungile ei ilmunud eile kohtualune Õie (25).

Peale lennufirma endise pearaamatupidaja ning kassiiride süüdistati riisumises ka kassiir Natela (51), kes suri möödunud aastal enne asja arutamise algust.

Süüdistuse järgi riisusid pearaamatupidaja Valentina ja kassiirid Enda, Inge, Elo-Liis, Irina, Maarika, Õie ja Anu 1994.--1995. aastal lennufirmalt üle 5 miljoni krooni.

Kohus alustas kriminaalasja uurimist eelmise aasta veebruaris, kuid avastas süüdistuses vea ning saatis selle prokuratuuri tagasi.

Parandatud süüdistus jõudis uuesti linnakohtusse mullu juunis ning siis lükkus protsess kohtualuse haiguse tõttu novembrisse. Novembris ei saanud taas uurimisega peale hakata, kuna üks kohtualune oli haigestunud ja teine ootas last.

Märtsis murdis Valentina kaitsja jalaluu.

Pettuse skeem nägi süüdistuse kohaselt välja järgmine: kõigepealt kõrvaldasid kassiirid lennupileti blanketi ja vormistasid lennu näiteks Maltale. Seejärel vormistasid nad pileti tagasiostu ja võtsid raha endale.

Ka jätsid nad Estonian Airi pileteid müües raha firmale edasi kandmata ja võltsisid kassaaruandeid.

Suurpettus avastati 1995. aastal revisjoni käigus. Valentinat asendanud lennufirma uus raamatupidaja avastas kummalised väljaminekud ja teavitas sellest majanduspolitseid.

Protsess jätkub täna.

Autor: BNS

Hetkel kuum