27. september 1999 kell 22:00

Lennualliansid loovad lisavõimalusi

Logistka- ja transpordifirmad, ülemaailmsed alliansid, uksteise ülesostmine või ühinemine on paari viimast aastat iseloomustav trend.

Lennufirmade loodud allianssidest on Eestis tugevaimalt esindatud Star Alliance, kuhu teiste hulgas kuuluvad SAS ja Lufthansa. Samuti on Eestis esindatud Oneworld, kuhu Eesti turul tugevama lennufirmana kuulub Finnair.

Air Cargo Estoniat kui teenindajat ja ekspedeerijat huvitab, kuidas muutunud olukorda kliendi huvides kasutada. Meie arvates on võimalusi kokkuvõttes juurde tulnud.

Esiteks on tänu allianssidele suurenenud suundade hulk, kuhu me saame teenust pakkuda.

Teiseks, kuhu varem sai teenust pakkuda ainult ametliku IATA hinnaga (mis on sageli turuhinnast kõrgem), saab nüüd osutada kaupade lennuvedu ka turul konkurentsis oleva hinnaga.

Kolmandaks on tänu allianssidele osadel suundadel kasvanud teenuse kiirus ja suurenenud sagedus. See kõik muudab kaupade veo lennutranspordiga kliendile senisest soodsamaks.

Kokkuvõttes ütlen, et võimalused lennukaupade veoks Eestist ja Eestisse ei ole ideaalsed, kuid alliansid on olukorda praegu just parandanud.

Autor: Külli Prosa

Hetkel kuum