Silva Männik • 29. september 1999 kell 22:00

ASA-l ja AB-l üks päev aega

Eile õhtuks polnud ASA Kindlustuse ja AB Elukindlustuse uus omanik Advantage Life Products puuduvaid reserve katnud. Samas lubas kindlustusinspektsioon 1. oktoobril peatada ASA ja AB Elukindlustuse kõik litsentsid ning teha litsentsikomisjonile ettepanek seltside litsentside ära võtmiseks. Seltsid saavad seda vältida vaid juhul, kui nende juhtkond esitab tänaseks dokumendid seltsides olulise osaluse omandanud investori tausta ja finantsmajandusliku seisu ning mõlemasse seltsi omanike poolt tehtud investeeringute kohta.

ASA Kindlustuse ja AB Elukindlustuse juhatuse liige Mati Vihul ütles, et temal ei ole seltside uute omanikega pärast 22. septembril toimunud aktsionäride koosolekut, kui vahetati välja seltside nõukogud, ühtegi kontakti olnud. «Eks nad tegelevad enda probleemidega, et täita lubadusi, mis nad seltside aktsiate ostmisega enda peale võtsid,» märkis Vihul. Ta kinnitas, et läbirääkimisi ühegi kindlustusseltsiga portfellide üle võtmiseks praegu ei peeta ning seda pole ka varem tehtud. Kevadel tundis lepingute vastu põgusat huvi Ühispanga Elukindlustus, kuid mõne kohtumise järel nad AB Elukindlustusega enam ühendust ei võtnud, rääkis Vihul.

Kindlustusinspektsiooni peadirektor Ellen Ridaste on teatanud ühest potentsiaalsest välisinvestorist, kes on huvitatud pankroti käigus ASA ja AB Elukindlustuse portfellide üle võtmisest ning nende põhjal siia uue seltsi rajamisest. Teised Eesti kindlustusseltsid on väljendanud AB Elukindlustuse lepingute vastu huvi puudust põhjendades seda AB Grupi seltside portfelli suure erinevusega võrreldes klassikaliste Euroopa kindlustustoodetega.

ASA Kindlustuse omakapital on pärast pankrotistunud Maakri Ehitusele antud laenu osalist mahakandmist endiselt alla seaduses nõutud 10 miljoni krooni, teatas eile BNS.

Kuigi Maakri Ehitus on pankrotis, on ASA Kindlustus laenu maha kandnud vaid osaliselt.

Hetkel kuum