Kristel Raesaar • 3 oktoober 1999

Norma varjab infot

Tallinna börsi noteerimiskomisjon kavatseb järgmisel koosolekul võtta seisukoha Norma juhtkonna käitumise suhtes Autoliviga peetavate läbirääkimiste kohta info avaldamisel.

«On tõenäoline, et see tuleb arutusele, kuna tegemist võib olla info avalikustamise nõuete rikkumisega,» kinnitas börsi investorsuhete juht Eva Palu.

Ka Hansapanga analüütiku Urmas Riieli hinnangul on Norma jätnud väikeaktsionärid infosulgu. «Minu meelest pole nad küll viimastel nädalatel suutnud adekvaatseid kommentaare anda,» kinnitas ta. «Selle tehingu toimumine on oluline majanduslik info, mille kohta väikeinvestoritel on õigus teavet saada.»

Riieli sõnul on tõenäoline, et Norma Grupp ja Autoliv ei suuda kokkuleppele jõuda Norma aktsiapaki hinnas. Samas pole tema sõnul võimatu, et Autoliv on Norma vastu huvi hoopis kaotanud. «Sisuliselt on kõik võimalik, mingit infot ju pole,» tõdes ta.

Juulis rõõmustas väikeaktsionäre teade, et Norma Grupp plaanib sõlmida Rootsi Autoliviga lepingu Norma 50-protsendilise osaluse müügiks juba septembriks. Septembri algul tunnistasid osapooled, et kokkuleppe saavutamine lükkub edasi.

Venitamise kohta selgitusi andmata lubasid nii Autolivi kui ka Norma Grupi esindajad, et kindel otsus Norma ostu kohta tuleb enne kuu lõppu.

Ehkki sama kinnitas Autolivi tegevdirektor Lars Westerberg veel eelmisel nädalal, ootas aktsiaturg möödunud neljapäeval uudist tulutult.

Reedel nentis Norma Grupi juhatuse esimees Toomas Tamsar: «Ei jõudnud ikkagi valmis.» Tamsar ei soovinud selgitada, millised lahkarvamused kokkuleppe sõlmimist takistavad. «Vaevalt et paberite vormistamise pärast asjad nii kaua venivad,» märkis ta.

Täpsematest kommentaaridest keeldus ka Autolivi esindaja Jörgen Eklow. «Läbirääkimised jätkuvad, aga see võtab kauem aega, kui me alguses arvasime,» ütles ta.

Tamsar ega Eklow ei soovinud prognoosida, millal kokkulepe sünnib.

Norma aktsia hind sööstis aga reedel 8% võrra üles. Tõusu põhjustas Reutersi uudis, milles Norma controller Raivo Harand ütles, et Norma kontrollosaluse müügilepingut on oodata tuleval nädalal.

Äripäevale keeldus Harand oma sõnu kommenteerimast. «Mingit uut infot pole. On teada, et tehing sõlmitakse lähiajal,» rääkis ta vaid.

Vastuseks börsi järelepärimisele Harandi väidete kohta teatas Norma juhatuse esimees Peep Siimon, et ei kommenteeri läbirääkimiste käiku, sest need toimuvad Norma Grupi ja Autolivi vahel.

Vt. ka Norma aktsia hind kõigub suurtehingu ootuses

Hetkel kuum