Toomas Truuverk • 13. oktoober 1999 kell 22:00

Turg ootab III kvartali tulemusi

Pärast paaripäevast positiivsel pinnal liikumist pöördus Tallinna börs eile hommikul investorite kasumivõtmise survel langusele. ÄP indeks taganes päevaga ligi portsendi, lõpetades börsi sulgemisel 290,41 punktil.

On põhjust uskuda, et eile hommikul oli tegu tõepoolest lühiajalise korrektsiooniga. Seda kinnitab ka turu pärastlõunane vaikne kosumine. Kauplemine börsil jäi siiski suhteliselt tagasihoidlikuks ja see omakorda viitab asjaolule, et ilmselt pole hetkel põhjust loota kiiret hinnatõusu.

Põhinimekirjas võidavad endiselt enam tähelapanu Hansapanga ja Norma aktsia. Suurem tähelepanu ja elavam kauplemine teeb ka nende aktsiate hinnad börsil enammuutuvateks. Eile läbis Norma aktsia 3,6protsendise ja Hansapanga aktsia 1,6protsendise languse.

Spekulantide tõttu üles-alla kõikuvate liideraktsiate suhtes ei maksaks valvsust kaotada veidi pikemaajalistelgi investoritel. On üpris kindel, et kui Tallinna börs ükskord tõusule pöörab, hakkab see just põhinimekirja aktsiatest pihta.

Üks võimalik suunanäitaja saab olema kahtlemata ettevõtete III kvartali majandustulemuste avaldamine. Eile tegi sellega otsa lahti Viisnurk.

Viisnurga üheksa kuu majandustulemused annavad ühest küljest põhjust rõõmustamiseks -- likviidsus on paranenud, debitoorne võlgnevus vähenenud ja kasum 15,5 miljonit krooni. Võibki öelda, et bilansi poolel on kõik korras. Veidi probleemsem on kasumiaruandest tulenev info -- käive on aastaga miljon krooni võrra vähenenud ja kuigi puhaskasum on aastatagusega võrreldes tubli 45 protsendiga plussis, jääb ärikasum aastatagusest veerandi võrra väiksemaks. Seega põhitegevuses on Viisnurk kasumlikkuses ja mahus kaotanud. Puhaskasumit hoidis üleval erakordne finantstulu OÜ Ülejõe Soojus osakute müügist ja tulumaksu ettemaksete vähenemine. Viisnurga majandusseis paistab aruannetest lähtuvalt täiesti korras.

Hetkel kuum