ÄP fototoimetus • 24. november 1999 kell 22:00

Pro Kapital taotleb noteerimist börsi põhinimekirjas

Kinnisvaraarendusfirma Pro Kapital peadirektor Andrus Laurits kinnitas Äripäevale, et aktsiate noteerimine põhinimekirjas on üks osa plaanist muuta ettevõte läbipaistvamaks ja avatumaks. Ta lisas, et praegu ei vasta Pro Kapital põhinimekirja nõuetele vaid investorite arvu osas.

Pro Kapitali aktsionäride väike arv tuleneb paljuski sellest, et investorid omavad aktsiaid varahaldusfirmade halduskontode kaudu. Lauritsa sõnul on olukorra parandamiseks käsil aktsiate registreerimine investorite endi nimele.

Pro Kapitali aktsia noteerimine põhinimekirjas ei muuda oluliselt midagi, ütles Hansa Investmentsi analüütik Toomas Reisenbuk. Praegu Hansa Investments Pro Kapitali oma suurema tähelepanu all ei hoia ja aktsia võimaliku põhinimekirjas noteerimisega olukord selles osas ei muutu, lisas ta.

Tallinna börsi investorsuhete osakonna juhataja Eva Palu sõnul valmistab börsi noteerimisosakond kuu aja jooksul ette otsuse projekti noteerimiskomisjonile. Sel ajal kaalutakse kõiki poolt- ja vastuargumente. Lõpliku otsuse teeb börsi noteerimiskomisjon umbes kuu aja pärast.

Autor: ÄP

Hetkel kuum