2. detsember 1999 kell 22:00

Valitsus otsustab, kas kirjutada alla riigi ja Finest Hotel Groupi (FHG) ühisfirma Finest Palace (FP) asutamisdokumentidele või mitte. Kava kohaselt jaguneb FP aktsiakapital 10% riigi ja 90% FHG kasuks. Küsimusi tekitab aga FP aktsiakapitali suurus. Esialgu kavatseti see määrata 10 mln kroonile, kuid FHG on soovinud suurendada seda 29,5 mln kroonile.

Erastamisagentuuri peadirektori Väino Sarneti sõnul on Ahtme kaevanduse erastamine pikem protsess ning sellega ei jõuta lõpule ka järgmise aasta esimeses pooles. Eesti Põlevkivi peadirektori Väino Viilupi sõnul on aga tegemist surnud ideega, see on sama hea, kui panna hullumaja hoovi telk ja proovida seda suvila pähe kellelegi maha müüa.

Koonderakonna liider Tiit Vähi püüab koostöös Parempoolsetega saada enda kontrolli alla juhtivaid riigiettevõtteid. Kevadiste valimiste eel on endine transpordiminister Vähi juba alustanud kaadrimanöövreid, et saada oma mehed võtmepositsioonidele Tallinna Sadamas, Estonian Airis, Eesti Merelaevanduse, Dvigatelis, Livikos jt riigifirmades.

Rootslased ja soomlased on Eestisse paigutanud ligi 2 mld krooni, mis moodustab välisinvesteeringuist ligi 45%. Venelased paigutasid tänavu esimesel poolaastal siia üle 300 mln krooni. Kui välisinvesteeringute kasv jätkub samas tempos, ulatuvad need sajandi lõpuks 15 mld kroonini, prognoosib Kari Liuhto Turu kaubandusülikoolist.

Hetkel kuum